Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Filmy vo virtuálnej realite
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
26. augusta 2016

National Geographic pripravuje nový dokument vo virtuálnej realite

National Geographic oznámil, že plánuje nový VR film, ktorý bude režírovaný známou Kathryn Bigelowou. National Geographic sa pustil do tvorby tohto filmu so spoločnosťou Annapurna Pictures (30 Minút po polnoci, Spring Breakers). Dokument by mal byť krátky a mal by sa zameriavať na problémy života afrických slonov.

 
Zobraziť viac
16. augusta 2016

Mindshow’s VR alebo tvorba filmov vo virtuálnej realite

Chceli ste si niekedy vytvoriť vlastný film ? Vymyslieť príbeh nie je problém, problémom je skôr nedostatok techniky, hercov a financie. Kúzlo virtuálnej reality nám ale umožňuje mnoho, napr. si zrežírovať aj vlastný film. S aplikáciou Mindshow’s VR pre virtuálnu realitu tvorenú do priestoru HTC Vive, stačí len výkonný počítač, headset HTC Vive, ovládač pre HTC Vive a dostatok priestoru.

 
Zobraziť viac
26. apríla 2016

Google vypúšťa prvý film vo virtuálnej realite so živými hercami

Od príchodu headsetov prispôsobených pre sledovanie virtuálnej reality je internet doslova zaplavený najrôznejšími počinmi , ktoré nás zavedú do sveta virtuálnej reality. Až doteraz však (aspoň čo sa týka produkcie Google) išlo o animované počiny, ktoré vznikali výhradne za pomoci počítačovej techniky. Teraz sme sa však dočkali prvého filmu postaveného na skutočných hereckých výkonoch.

 
Zobraziť viac
9. marca 2016

Letné olympijské hry sa budu dať pozerať aj cez virtuálnu realitu

Tento rok nás čakajú letné Olympijské hry v Rio de Janeiro, ktoré sú síce určené len pre športový zážitok, no v poslednej dobe je to aj úžasná príležitosť pre technologických výrobcov, ktorí sa snažia aj touto cestou propagovať svoje najnovšie technologické vymoženosti.

Športový zážitok z Olympijských hier bude pre diváka posunutá na vyššiu úroveň hlavne vďaka technologickým inováciám. Tento rok bude totiž časť Olympiády natočená v rozlíšení až 8K (7680 x 4320) a dokonca aj prostredníctvom 360° kamery, aby si mohol divák užiť aj pohľad cez VR.

Celkovo [...]

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go