Pokračovať v čítaní
National Geographic pripravuje nový dokument vo virtuálnej realite
0

National Geographic oznámil, že plánuje nový VR film, ktorý bude režírovaný známou Kathryn Bigelowou. National Geographic sa pustil do tvorby tohto filmu so spoločnosťou Annapurna Pictures (30 Minút po polnoci, Spring Breakers). Dokument by mal byť krátky a mal by sa zameriavať na problémy života afrických slonov.

Kathryn Bigelow
Kathryn Bigelow

Oscarova režíserka Kathryn Bigelow a tvorca VR filmov Imraan Ismail (Valens Reef, Displaced) by mali spoločne vytvoriť 8 minútový dokument. Dokument ma približovať nebezpečnú a vyčerpávajúcu realitu, ktorej čelia rangeri, pri ochrane afrických slonov pred pytliakmi v národnom parku Garamba, v demokratickej republike Kongo. V súčasnej dobe viac ako 30.000 afrických slonov zomrie každý rok v dôsledku tejto činnosti.

„Sila virtuálnej reality nám dáva šancu, aby diváci nahliadli do vnútru KDR. Stali sme sa svedkami a chodili v topánkach odvážnych hraničiarov pre zachovanie afrických parkov „povedal Patrick Milling-Smith.


Film sám o sebe je určite zaujímavý projekt s ťažkou témou. Bude to určíte zaujímavý film.

elephant-baby-285515_960_720
Zdroj : pixabay.com

Zdroj : RoadToVR.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk