Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Alcatel predstavil headset pre virtuálnu realitu bez smartfónu a počitača
0
Dalšia spoločnosť, ktorá vytvára produkty pre virtuálnu realitu je aj spoločnosť Alcatel. Činska značka ale prinesie na trh niečo zatiaľ unikátne. Headset pre virtuálnu realitu Vision, ktorý je bezdrôtový a ide o zariadenie s vlastnou výpočtovou silou. Alcatel Vision tak k svojmu behu nepotrebuje ani smartfón, alebo počítač.   

thumb
Zariadenie umožňuje premietať si filmy formátu IMAX u seba doma. Používateľ s ním môže pohybovať úplne prirodzene a pritom skúmať rôzne prostredia virtuálnej reality. Headset je v ergonomickom dizajne a môžete si ho ľahko nasadiť a aj pohodlne nosiť. VISION ponúka oproti Oculus Rift alebo HTC Vive až 120° zorné pole. Zariadenie taktiež integruje aj najmenšiu odozvu 17ms, ktorá je kľúčová pre udržanie zážitku z virtuálnej reality. Vydrž by sa mala pohybovať po dobu 2 až 3 hodín. Môžete teda zhliadnuť film vo virtuálnej realite, alebo sa poprechádzať po múzeu.Zariadenie taktiež prináša Jaunt VR, teda kinematografickú virtuálnu realitu, čo znamená špeciálny 360° stereo zážitok pri sledovaní videa. 

Headset by mal byť dostupný koncom roka v Číne a začiatkom budúceho roku aj v ďalších častiach sveta.


Zdroj: Mashable

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk