Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Patent od Samsungu – šošovky na rozšírenú realitu
0

Samsung, juhokórejský gigant si nechal patentovať niečo, čo môžeme zatiaľ vidieť len vo vedecko-fantastických filmoch. Nasadíš si, na prvý pohľad obyčajné šošovky a do normálneho sveta okolo teba pribudnú rôzne dáta, obrazce a modely, s ktorými je možná interakcia v reálnom čase. Ide o rozšírenie reality tvojho sveta. Na rovnakom princípe funguje aj Microsoft HoloLens Dev Kit.

vlcsnap-2012-05-19-20h48m43s30-1200x713

foto: anngle.org


Samsung sa vraj snaží aj o to, aby sme mohli fotografovať obyčajným žmurknutím oka. Na začiatok aspoň niečo. Spoločnosť si nechala spraviť patent na kontaktné šošovky, v ktorých bude zabudovaný fotoaparát a displej. Mali by tiež obsahovať senzory, ktoré budú niektoré funkcie zariadenia ovládať tiež len žmurknutím. Šošovky budú bezdrôtovo prepojené so smartfónom, ktorý bude musieť mať používateľ u seba.

Samotný patent uvádza, že oň Samsung požiadal už koncom roku 2014, no na verejnosť sa to dostalo až teraz. Dokument obsahuje okrem 29 strán kórejského textu aj náčrty dizajnu šošoviek, ktoré si môžeš pozrieť nižšie.

samsungysamsung-smart-contact-lens-1-617x540

foto: techno-labs.com

Patentovanie slúži, vo väčšine prípadov, len na to, aby konkurenčné spoločnosti neprišli s rovnakým nápadom. Teda ako akási obrana. S najväčšou pravdepodobnosťou sa takýchto šošoviek tak skoro nedočkáme. Ale šanca tu určite je, keďže Samsung už neraz prekvapil revolučným produktom. Google má tiež dva podobné patenty, na ktoré už dva roky padá prach – tak to aspoň vyzerá.

No aj napriek tomu si môžeme povedať, že žijeme vo vzrušujúcich časoch. Ak nie my, tak naše deti a vnúčatá sa takýchto technológií raz určite dočkajú.

Zdroj : Startitup.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk