Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Six Flags – Virtuálna realita na horskej dráhe
TOP Prispevok
0

Samsung sa snaží popularizovať virtuálnu realitu a pomôcť má aj spolupráca so spoločnosťou Six Flags, ktorá stojí za niekoľkými zábavnými parky v USA. Spolu tvoria nový druh zábavy – kombinujú horskú dráhu s virtuálnou realitou.

Vo vybraných zábavných parkoch bude možné vyberať, či jazdu absolvovať bežným spôsobom alebo s nasadenými okuliarmi Gear VR. Tie vás vezmú do inej reality. V okuliaroch bežia aplikácie dokonale synchronizovaná s pohybom vozíka. Zatiaľ čo v skutočnosti idete po koľajniciach, obraz v okuliaroch vás skúsi presvedčiť, že práve letíte stíhačkou a skúšate akrobatické kúsky. Podobných aplikácií Samsung a Six Flags pripravujú viac.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk