Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Six Flags – Virtuálna realita na horskej dráhe
TOP Prispevok
0

Samsung sa snaží popularizovať virtuálnu realitu a pomôcť má aj spolupráca so spoločnosťou Six Flags, ktorá stojí za niekoľkými zábavnými parky v USA. Spolu tvoria nový druh zábavy – kombinujú horskú dráhu s virtuálnou realitou.

Vo vybraných zábavných parkoch bude možné vyberať, či jazdu absolvovať bežným spôsobom alebo s nasadenými okuliarmi Gear VR. Tie vás vezmú do inej reality. V okuliaroch bežia aplikácie dokonale synchronizovaná s pohybom vozíka. Zatiaľ čo v skutočnosti idete po koľajniciach, obraz v okuliaroch vás skúsi presvedčiť, že práve letíte stíhačkou a skúšate akrobatické kúsky. Podobných aplikácií Samsung a Six Flags pripravujú viac.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk