Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
IKEA spustila VR hru, na ktorej si namodelujete kuchyňu
0

HTC Vive už prichádza k prvým zákazníkom, na čo reagovala aj spoločnosť IKEA. Tá predstavila novú hru, resp. interaktívny nástroj pre virtuálnu realitu s názvom IKEA VR Experience. Hra je dostupná v obchode Steam a umožňuje majiteľom headsetu HTC Vive pohybovať sa vo virtuálnej kuchyni, namodelovať si ju podľa vlastných predstáv a vyskúšať, ako bude celá miestnosť vyzerať.

IKEA VR Experience

Funkcie aplikácie sú ale aktuálne pomerne obmedzené. Používatelia budú mať na výber niekoľko farieb pre skrinky a zásuvky troch rozličných kuchýň a pozrieť sa na ne budú môcť z pozície dospelého človeka alebo dieťaťa. IKEA okrem toho už teraz ponúka vlastné nástroje na vytvorenie a vyskúšanie dizajnu v niektorých miestnostiach, no nový nástroj pre HTC Vive všetky tieto možnosti ešte nemá. Postupom ačasu by sa to ale mohlo zmeniť, čo naznačuje aj samotná švédska spoločnosť, ktorá predpokladá, že virtuálna realita bude v budúcnosti zohrávať kľúčovú úlohu pri kúpe nových produktov. Nástroj IKEA VR Experience si môžete zdarma stiahnuť z obchodu Steam a používať na okuliaroch HTC Vive. Aplikácia bude priebežne aktualizovaná, pričom ukončenie testovacej fázy by malo nastať na konci augusta.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk