Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Apple pracuje na svojej vlastnej virtuálnej realite
0

Apple je spoločnosť od ktorej očakávame smartfóny, tablety a ďalšie zariadenia s vlastným operačným systémom chce na prísť na spotrebiteľský trh s virtuálnou realitou. Technologická firma vytvorila svoj špeciálny tím, ktorý má experimentovať s rôznymi headsetmi a inými technológiami s virtuálnou realitou.

Vlastný headset Apple
CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, minulý týždeň pre Financial Times povedal, že virtuálna realita je „cool“ a dala by sa použiť mnohými spôsobmi.

Tím, ktorý spomína FT, vznikol vďaka rôznym akvizíciami, ale tiež zlákaním odborníkov od iných veľkých hráčov v odvetví virtuálnej reality ako Microsoft či Lytro.


Apple sa o zapojenie do odvetvia v minulosti už pokúsil, a to ešte za éry Steva Jobsa. Vtedy však technológia nebola vôbec pripravená pre verejnosť, a tak bol projekt uprataný do zásuvky.

Najnovšou akvizíciou Apple v súvislosti s virtuálnou realitou je spoločnosť Flybe Media. Tá spolupracovala napríklad aj s Google pri projekte Tango, zameranom na trojrozmerné mapovanie.

Len minulý týždeň tiež firma podľa FT najala experta na virtuálnu realitu Douga Bowmana. Ten je riaditeľom Centra pre interakciu človeka s počítačom na univerzite Virginia Tech.

Podľa FT by už Apple mal mať pripravený aj prototyp náhlavnej súpravy. Za posledné mesiace ich dokonca malo vzniknúť niekoľko. Tie sú vraj dosť podobné súpravám ako Oculus Rift, či Hololens od Microsoftu.

Zatiaľ nie je jasné, či a ako táto technológia spolupracuje s iPhonom a inými zariadeniami od Applu, respektíve či bude fungovať aj samostatne ako spomínaný Oculus Rift, ktorým sa vraj Apple do značnej miery inšpiroval.

Zatiaľ nie je jasné ani to, či sa produktu niekedy dočkáme. Spoločnosť je totiž známa vývojom množstva technológií, ktoré sa na verejnosť nikdy nedostali.

Podoba možného prototypu

Podoba možného prototypu

Zdroj: Macrumors.com, etrend.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk