Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift: Mac začneme podporovať až vtedy, keď Apple vyrobí dostatočne výkonný počítač
0

Zakladateľ spoločnosti Oculus, Palmer Luckey zničil sny každého majiteľa Macu, ktorý sa tešil na podporu pre ich virtuálnu realitu. Tvrdí totiž, že Apple nevyrába dostatočne výkonné počítače, ktoré by ich VR dokázali rozbehnúť.

Je to na Apple. Ak vyrobia dostatočne výkonný počítač, spravíme to,“ povedal Luckey pre ShackNews. „Ide hlavne o to, že Apple nevyužíva high-end grafické karty. Môžete si kúpiť Mac Pro za 6 tisíc dolárov s grafikou AMD FirePro D700, ktorá nespĺňa naše požiadavky.

Grafické karty v Mac Pro sú určené hlavne na profesionálne aplikácie a nie na hranie. Virtuálna realita v podaní Oculus Rift či HTC Vive podľa minimálnych systémových požiadaviek potrebuje dostatočne výkonnú grafickú kartu, ako napríklad Nvidia GTX 970 a lepšiu.


Ak začnú využívať výkonnejšie grafické karty, ako tomu bolo v minulosti, radi našu VR prinesieme aj na Mac,“ pokračuje Luckey. „Momentálne v ich portfóliu nie je ani jedno zariadenie, ktoré by Oculus Rift dokázalo rozchodiť.

Zdroj : Androidportal.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk