Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift: Mac začneme podporovať až vtedy, keď Apple vyrobí dostatočne výkonný počítač
0

Zakladateľ spoločnosti Oculus, Palmer Luckey zničil sny každého majiteľa Macu, ktorý sa tešil na podporu pre ich virtuálnu realitu. Tvrdí totiž, že Apple nevyrába dostatočne výkonné počítače, ktoré by ich VR dokázali rozbehnúť.

Je to na Apple. Ak vyrobia dostatočne výkonný počítač, spravíme to,“ povedal Luckey pre ShackNews. „Ide hlavne o to, že Apple nevyužíva high-end grafické karty. Môžete si kúpiť Mac Pro za 6 tisíc dolárov s grafikou AMD FirePro D700, ktorá nespĺňa naše požiadavky.

Grafické karty v Mac Pro sú určené hlavne na profesionálne aplikácie a nie na hranie. Virtuálna realita v podaní Oculus Rift či HTC Vive podľa minimálnych systémových požiadaviek potrebuje dostatočne výkonnú grafickú kartu, ako napríklad Nvidia GTX 970 a lepšiu.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk