Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Rozšírená realita vás naučí ovládať poľnohospodársku techniku
0

Rozšírenú realitu začínajú využívať vo viacerých priemysloch. Prednedávnom, BMW predstavilo zobrazovanie svojich nových aut v rozšírenej realite. Táto technológia je verejne dostupná, pretože každý smartfón má kameru. Firma Claas predstavila na veľtrhu SIMA 2017 v Paríži inštruktáž v rozšírenej realite. Bez dlhého hľadania v manuáli vás táto užívateľská príručka, ktorá kombinuje reálny svet a svet VR naučí spravovať poľnohospodársku techniku.

Účelom tejto príručky, ktorú si je možné bezplatne stiahnuť ako aplikáciu pre chytrý telefón alebo tablet je vysvetliť, na čo slúžia najrôznejšie funkcie v kabíne traktorov Claas. Aplikácia nenahrádza konvenčné papierové manuály. Cieľom aplikácie je poskytnúť ľahší spôsob, ako odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa funkcie kabíny. Namiesto listovania v príručke si používateľ zaobstará len fotografiu ovládacieho prvku pomocou telefónu.


Aplikácia využíva technológiu rozšírenej reality. Pomocou aplikácie nasmerujete mobil na požadovaný ovládací prvok v kabíne traktora a kliknete na vyvolanie vysvetlenia požadovanej funkcie – odpoveď bude vo forme ilustrovaného texte. Ak by sa šlo o zložitejšie vysvetlenie funkcie, je pripravený tutoriál, aby užívateľ informácie ľahšie pochopil. Ak chcete nájsť v kabíne kontrolný komponent, aplikácia disponuje integrovanou vyhľadávacou funkciou, ktorá funguje na základe polohy mobilu.

S použitím VR okuliarov

Pokiaľ ste práve mimo traktor, napríklad sedíte doma a traktor sa nachádza v poľnohospodárskom podniku a potrebujete zistiť niečo o nejakej funkcii v kabíne traktora, môžete použiť VR okuliare. Okuliare slúžia na vytvorenie virtuálnej kabíny traktora (forma 2D alebo 3D) bez toho, aby ste v nej sedeli. Jedná sa o rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa naučiť funkcie traktora a naplno využiť všetky výhody asistenčných systémov Claas – pre optimálny užívateľský komfort a maximálny výkon.

Aplikácia je k dispozícii pre všetky traktory Claas s plynulou prevodovkou CMATIC (Arion 500 a 600, Axion 800 a 900), pričom ďalšie top modely sa budú postupne pridávať. V súčasnej dobe je aplikácia k dispozícii v angličtine, francúzštine a nemecká verzia sa pripravuje. Aplikácia je teraz k dispozícii na App Store (iPhone a iPad), alebo na Google Play (Android).

Zdroj : AgroPortal24,  foto – Claas

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk