Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus výrazne znížil cenu pre Oculus Rift + Touch

Už je to rok, čo je prvý poriadny headset pre virtuálnu realitu dostupný pre verejnosť. Oculus Rift si svoju cestu dlhým vývojom a kúpou Facebooku vytvoril konkurenciu HTC Vive. Tieto dve headsety sú teraz síce dostupnejšie, no k behu desktopovej virtuálnej reality budete potrebovať herný počítač. HTC Vive a Oculus Rift sú rozdielne v niekoľkých veciach a jednou z rozdielov je aj cena. Tá sa ale pred niekoľkými dňami zmenila. Oculus Rift a k nemu ovládače Oculus Touch sú teraz za 698 dolárov, o pár dolárov viac ale, za toľko som pred 8 mesiacmi kupoval Oculus Rift z USA.

Oculus Rift + Touch

Prednedávnom spustil Oculus predaj ovládačov k VR headsetu Oculus Rift. Ovládače Oculus Touch umožňujú využívať ruky vo virtuálnej realite a taktiež umožňujú priestorovú virtuálnu realitu, podobnú HTC Vive. S ovládačmi teda môžete stáť a používať ruky v priestore. Pozrite sa na recenziu Oculus Touch. To znamená, že Oculus Rift umožňuje priestorovú virtuálnu realitu v 180° za 589€ (Nemecko) pri objednávke z oficiálnej stránke, ktorá ale nedistribuuje do našej krajiny, ani Českej republiky. Zatiaľ čo 360° priestorová virtuálna realita od HTC Vive dostanete za 893,00 € a prednedávnom bol ohlásený oficiálny predaj HTC Vive aj na Slovensku.


Cena Oculus Rift a samotného Touchu

Oculus Rift sa teda už nedá kúpiť bez Oculus Touch samostatne, čo ale nevadí, nakoľko za skoro rovnakú cenu dostanete aj ovládače Touch. Oculus Touch v samostatnom predaji zlacneli o polovicu. Z pôvodných 200€ si ich teraz môžete zakúpiť za 93€ pre USA a 119€ pre Nemecko.

Myslím, že sa o dosť veľku zmenu v cene, ktorá môže znamenať aj príchod nového headsetu. Skôr si ale myslim, že sa jedna o to že HTC Vive je prosto predavanejší najmä pre ich spoluprácu s Valve a konkretne hrámi na Steame. Nakoľko spoločnosť Oculus má pár VR exkluzívnych titulov, ktorými sa pýši, zatiaľ čo Valve má oveľa väčšie množstvo hier.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
50%
Pobavilo ma to
50%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk