Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Sony predalo už viac ako 915 tisíc kusov Playstation VR
0

V októbri minulého roka vyšiel headset pre virtuálnu realitu PlayStation VR. Zatiaľ sme od spoločnosti Sony počuli, že sa VR headset pre konzolovú virtuálnu realitu predáva podľa očakávania. Neboli však povedané žiadne presné čísla. Až dnes, Andrew House potvrdil, že sa za štyri mesiace predalo 915 tisíc kusov.

Andrew House považuje toto číslo za úspech, najmä keď je headset stále prakticky vypredaný. Napr. v Japonsku si na nové zásielky budete musieť vystáť dlhý rad. Sony malo pôvodne cieľ predať 1 milión kusov do apríla tohto roka, čo sa mu zrejme aj podarí. Sony je nielen spokojné s predajom, ale pravdepodobne veria, že sú ďaleko pred konkurenčnými Oculus Rift a HTC Vive. Povedzme si však, že 400€ konzola nemá výkon ako počítač, ktorý musí spĺňať požiadavky pre Oculus Rift. Sony ale zvolil najrýchlejšiu cestu, ako dostať virtuálnu realitu najmä hráčom a zároveň aj najlacnejšiu, pretože ak už máte PlayStation 4 alebo PlayStation 4 Pro, stačí si len dokúpiť PSVR. Ten sa dá aktuálne zakúpiť za 371€, čo je dvojnásobne menšia cena ako Oculus Rift.

Sony taktiež dominuje niekoľkými exkluzivitami. Napr. Resident Evil 7, ktorý je exkluzívny VR titul a vyskúšalo si ho už 280.000 PSVR hráčov.


Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk