Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung Gear VR oficiálne na Slovenskom trhu
0

Samsung Galaxy S6 a S6 edge sú vybavené aktuálne najvyspelejšími technológiami spoločnosti Samsung. Vďaka výkonnému procesoru a displeju s nadštandardne vysokým rozlíšením 577 ppi sú ako stvorené pre prvotriedne vizuálne zážitky. Sledovanie filmov či hranie hier ešte umocní najnovšie zariadenie pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR Innovator Edition s technológiou od Oculus. Slovenskí zákazníci si budú môcť kúpiť tieto špeciálne okuliare určené pre smartfóny Galaxy S6 a S6 edge od polovice júla za 249 € s DPH.

Vyšší výpočtový výkon a kvalita grafiky Samsung Gear VR Innovator Edition zabezpečuje nízku pixelizáciu a široké 96° zorné pole. Sledovanie filmov s vysokým rozlíšením, televíznych relácií, VOD služieb a hranie VR hier tak získava úplne nový rozmer. Pre sledovanie 2D a 3D filmov sú pripravené režimy Kino, Multi obrazovka a Domáce kino. Technológia Pass-Through dokonca aktivuje zadný fotoaparát Galaxy S6 alebo S6 edge prehybridné zobrazenie okolia i priamo v aplikáciách VR.

Gear VR gold


Ďalšie nové vylepšenia

Vďaka zmenšeniu veľkosti o 15 % sa Samsung Gear VR Innovator Edition pohodlnejšie nosia. Ergonomicky upravené popruhy súčasne poskytujú lepšie rozloženie váhy zariadenia. Okuliare sú novo vybavené aj systémom proti zahmlievaniu šošoviek. Vnútorný ventilátor zaisťuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu, takže nie je potrebné okuliare utierať ani pri dlhšom používaní.

Medzi ďalšie novinky patrí upozornenie na hovor či správu, aby mohli byť užívatelia aj počas hrania informovaní o tom, čo sa deje v reálnom živote, a microUSB port. K portu je možné pripojiť buď nabíjačku, a Galaxy S6 a S6 edge tak súčasne dobíjať, alebo najrôznejšie pohybové ovládače (gamepad), volant alebo herné zbrane. Spoločne so širokou ponukou multimediálneho obsahu vrátane VR hier, tak môžu používatelia okúsiť virtuálnu realitu skutočne naplno. Optimalizovaný a lokalizovaný obsah virtuálnej reality od špičkových tvorcov je k dispozícii na prevzatie cez Oculus Store (len v anglickom jazyku – rovnako ako menu a ovládanie).

Technické špecifikácie Samsung Gear VR Innovator Edition:

Gear VR Rozmery 82.8 x 196.1 x 98.5 mm
Senzory Akcelerometer, stabilizátor, senzor blízkosti (detekcia pripojenia/odpojenia)
Zorné pole 96˚
Latencia zobrazovania < 20 ms
IPD pokrytie 54 ~ 70 mm (pevné šošovky)
Ohnisková úprava Pre krátkozrakých aj ďalekozrakých
Fyzické užívateľské rozhranie Dotyková plocha, tlačidlo Späť, ovládanie hlasitosti
Príslušenstvo Výmenná tvárová časť, prenosné puzdro, handrička na čistenie
Farba Biela
Pripojenie microUSB pripojenie ku Galaxy S6 a S6 edge

 

Samsung R321 Gear VR môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Gear VR Innovator Edition
Zdroj : samsungmagazine.eu

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk