Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Návrat legendy? NOKIA plánuje predstaviť vlastnú virtuálnu realitu
0

Všetky dostupné detaily naznačujú epické znovuzrodenie bývalej technologickej špičky zo severu.

To, že jeden z najlepších výrobcov klasických mobilných telefónov plánuje veľký comeback, nie je dnes už asi ani žiadnym tajomstvom. Aby sa však sny mnohých technologických nadšencov naplnili, musí spoločnosť Nokia nájsť vhodného hardvérové partnera, ktorý by jej svojimi výrobnými kapacitami pomohol opäť preraziť na spotrebiteľskom trhu. Či ho už našla, je stále neznáme; známy je momentálne len dátum VIP podujatia pre popredné média, ktoré fínska legenda pripravila už na následujúci týždeň priamo v americkom Los Angeles. Čo nás teda čaká?
Existuje viacero špekulácií, no medzi tie najdôveryhodnejšie patrí predstavenie VR headsetu, s ktorým vraj hodlá Nokia zahájiť svoj nový štart a zároveň poriadne prekvapiť konkurenciu Oculus, Valve a HTC či Microsoft. Túto horúcu informáciu priniesol vďaka bližšie nešpecifikovaným a zároveň vraj dobre oboznámeným osobám tech web Re/code, pričom ten má na konte niekoľko úspešných predčasných odhalení nadchádzajúcich zariadení od viacerých TOP výrobcov.
Pozvánka od Nokia Technologies
Návrat legendy? NOKIA plánuje predstaviť vlastnú virtuálnu realitu, dočkáme sa aj smartfónu
Trh s virtuálnou realitou momentálne zažíva veľký BOOM, predstavuje preto veľmi lukratívne miesto s jedinečnou príležitosťou nadobudnúť obrovský profit, podobne ako to bolo v roku 2007 so smartfónmi po predstavení prvej generácie iPhone spoločnosťou Apple.
Aj keď to niektoré zdroje spomínajú ako jednu z možností, odhalenie inteligentného telefónu medzi potenciálnymi novinkami figurovať nemôže, keďže je výrobca zaviazaný zmluvou – vyplývajúcej zo zrealizovanej akvizície softvérovým gigantom Microsoft – neuviesť až do konca roka 2016 na pulty obchodov vlastný smartfón. A podľa nedávno zverejneného oficiálneho vyjadrenia to zrejme Nokia aj hneď využije. V texte sa totiž spomína, že hľadá pre svoj návrat do biznisu s mobilnými zariadeniami partnera, ktorým by mohol byť aj Meizu. Čínsky výrobca hneď na to privítal Nokiu a ešte čerstvé pozvánky na mediálne podujatie, kde uvidíme smartfón M2, ozdobil obrázkom starého fínskeho modelu pod označením 1110. Pokiaľ by sa tieto dohady ukázali ako pravdivé, budúcnosť môže asi na 99% priniesť poriadny hi-tech smartfón s operačným systémom Android a logom Nokia.
Návrat legendy? NOKIA plánuje predstaviť vlastnú virtuálnu realitu, dočkáme sa aj smartfónu
Veterán taktiež začne v rámci nového štartu používať názov Nokia Technologies. Táto divízia stojí aj za vyhotovením neúspešného Android tabletu Nokia N1, ktorý vyrobil dlhodobý partner kalifornského giganta Foxconn.
Uvidíme teda, aké prekvapenie si pre nás legenda prichystala na budúco-týždňovú šou v USA. Spraviť tak odvážny krok a vstúpiť do bojiska s virtuálnou realitou medzi súčasných gigantov nie je jednoduchou úlohou ani pre celkom skúsenú spoločnosť.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk