Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Skončí HTC so smartfónmi? Virtuálna realita je vraj dôležitejšia
0

Taiwanský výrobca smartfónov chystá predobjednávky pre svoju náhlavnú súpravu Vive. Spustené budú už 29. februára. Vedenie spoločnosti navyše naznačilo, že HTC by sa dokonca mohlo vzdať smartfónov práve v prospech virtuálnej reality. Na informácie upozornil server The Telegraph.

Firma spolu s partnerom Valve len pred pár dňami predstavila najnovšiu vývojársku verziu headsetu s označením HTC Vive „Pre“. Podľa všetkého má blízko k finálnemu produktu a okrem výrazných dizajnových zmien priniesla prednú kameru. Riešiť bude orientáciu v skutočnom priestore počas hrania.

Zatiaľ neboli ohlásené špecifikácie zariadenia, ani jeho cena. Ešte pred pár dňami sa predpokladalo, že cenou prevýši Oculus Rift. Hodnota 699 eur na jeho cenovke však mnohých prekvapila, takže pre túto chvíľu nie je nič isté.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk