Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Skončí HTC so smartfónmi? Virtuálna realita je vraj dôležitejšia
0

Taiwanský výrobca smartfónov chystá predobjednávky pre svoju náhlavnú súpravu Vive. Spustené budú už 29. februára. Vedenie spoločnosti navyše naznačilo, že HTC by sa dokonca mohlo vzdať smartfónov práve v prospech virtuálnej reality. Na informácie upozornil server The Telegraph.

Firma spolu s partnerom Valve len pred pár dňami predstavila najnovšiu vývojársku verziu headsetu s označením HTC Vive „Pre“. Podľa všetkého má blízko k finálnemu produktu a okrem výrazných dizajnových zmien priniesla prednú kameru. Riešiť bude orientáciu v skutočnom priestore počas hrania.

Zatiaľ neboli ohlásené špecifikácie zariadenia, ani jeho cena. Ešte pred pár dňami sa predpokladalo, že cenou prevýši Oculus Rift. Hodnota 699 eur na jeho cenovke však mnohých prekvapila, takže pre túto chvíľu nie je nič isté.


Naďalej platí, že HTC Vive sa na trhu oficiálne predstaví už v apríli. Aktuálne presne nevieme, aké silné „železo“ bude potrebné k plynulému chodu VR. Očakávania na hardvérovú špecifikáciu vyhovujúcich PC sú ale podobné, ako v prípade konkurencie.

Koniec smartfónov?

Na veľtrhu CES 2016 sa k novinke vyjadrila aj šéfka firmy Cher Wang. Otvorene priznala, že aktuálne je pre firmu HTC virtuálna realita v spojení s nositeľnými zariadeniami dôležitejšia ako smartfóny.

Nechala sa počuť, že za úpadkom telefónov HTC stojí konkurencia v podobe Apple či Xiaomi, ktoré vsádzajú na silný marketing. Zároveň uznala, že v poslednej dobe dôležitejšiu úlohu zohráva čoraz viac rastúcich hráčov z čínskeho trhu.

Skutočný rozmach virtuálnej reality ale môže trvať aj niekoľko rokov. Napriek nepriaznivým hospodárskym výsledkom sa tak zrejme taiwanská spoločnosť z trhu smartfónov v blízkej dobe nestiahne. Vo svojich aktivitách však chce byť „oveľa realistickejšia“.

Zdroj: Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk