Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Nvidia spustila program VR Ready. Označí zostavy vhodné pre virtuálnu realitu
0

Tento program Vám uľahčí orientáciu spotrebiteľov pri kúpe vhodnej zostavy pre virtuálnu realitu. V tomto roku príde na trh hneď niekoľko zariadení pre virtuálnu realitu. Cena týchto zariadení bude vysoká a spočiatku sa nevyhnú mnohým prekážkam, ktoré k novým technológiám patria. Hranie vo virtuálnej realite bude zároveň klásť veľký dôraz na vyššie hardvérové požiadavky.

Na plynulé hranie s Oculus Rift či HTC Vive bude napríklad potrebný sedemnásobný výkon oproti hraniu vo FullHD rozlíšení. Na túto skutočnosť zareagovala Nvidia a podobne ako Oculus bude označovať zostavy kompatibilné s virtuálnou realitou ako „VR Ready“.

Požiadavky pre plynulé hranie vo virtuálnej realite sú nekompromisné (zdroj: Nvidia)


Low-end stačiť nebude

Požiadavky kladené na takto označené zostavy sú prakticky totožné s tými, ktoré vyžaduje označenie „Oculus Ready“. Potrebný je minimálne procesor Intel Core i5-4590 alebo jeho ekvivalent, spolu s grafikou Nvidia GeForce GTX 970.

V prípade notebookov bude vyžadovaná aspoň GTX 980M. Minimálna kapacita operačnej pamäte je 8 GB a potrebné sú tiež dva konektory USB 3.0 a jedno HDMI 1.3. Ako operačný systém bude stačiť Windows 7 SP1 alebo novší.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk