HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC predstavilo novú verziu Vive s prednou kamerou
0

Vylepšená bola ergonómia aj dizajn. Finálneho produktu sa dočkáme o pár mesiacov, lacný však nebude. Taiwanský výrobca v spolupráci so spoločnosťou Valve v Las Vegas predstavil druhú vývojovú verziu headsetu pre virtuálnu realitu. Jeho názov je HTC Vive Pre a k developerom sa dostane v náklade 7-tisíc kusov. Na tému upozornil The Verge.

Oproti verzii spred niekoľkých mesiacov došlo k výraznému vylepšeniu, pričom zariadenie by malo mať blízko k finálnemu produktu. Viaceré úpravy boli zamerané na ergonómiu a vzhľad – nové upínacie popruhy, tesnenie v okolí nosa a vymeniteľná penová výplň má zabezpečiť pohodlné použitie aj pre ľudí s okuliarmi.

Rieši základné problémy

Jasnejší displej dopĺňa dôležitá novinka – kamera umiestnená na prednej strane zariadenia. Rieši problémy s orientáciou v skutočnom priestore, kedy si musí používateľ na krátky čas headset zložil ak sa chce napríklad napiť.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk