Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Rival pre Cardboard, Microsoft VR Kit
0

Keď sa povie virtuálna realita, v súvislosti so spoločnosťou Microsoft na um nám doteraz prišli jedine špeciálne okuliare HoloLens. To by sa však do konca tohto roku mohlo zmeniť. Google Cardboard, okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré je možno zaradiť do kategórie urob si sám, totiž získajú konkurenciu. Na ruskej stránke spoločnosti Microsoft sa vrámci pozvánky na vývojársku súťaž objavili okuliare Microsoft VR Kit. Samotná udalosť sa uskutoční 17.októbra a vyzerá to tak, že jej podstatná časť bude sústredená práve na virtuálnu realitu. Vývojári dostanú papierové okuliare Microsoft VR Kit k dispozícii a následne pre ne budú navrhovať rôzne aplikácie. Tak, ako pri použití okuliarí Google Cardboard, aj v prípade VR Kitu užívateľ vloží svoj smartfón do vnútra “krabičky” a na displej sa bude pozerať pomocou šošoviek uložených v špecifickej vzdialenosti. To, či okuliare VR Kit budú podporovať iba smarfóny Lumia, a či bude návod na ich vytvorenie dostupný zdarma, ako je to v prípade Google Cardboard, zatiaľ nie je jasné. Po prebehnutí spomínanej súťaže sa však pravdepodobne dozvieme podrobnosti.

vrkit1169

Zdroj : MojWindows.sk

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk