Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Snapchat bude využívať rozšírenu realitu oveľa viac
0

Známa aplikácia Snapchat využíva rozšírenú realitu vo svojej aplikácií, jednoducho si môžete zo svojej tváre spraviť rôzne efekty. Táto spoločnosť chce ale pravdepodobne rozšíriť tieto efekty, pretože odkúpila aplikáciu Seene, ktorá sa venuje selfie fotkám s rozšírenou realitou. Funguje na podobnom princípe, s tým rozdielom, že filtre aplikuje na tvár bez výsledného 3D efektu. To sa však čoskoro zmení a táto obľúbená sociálna sieť bude umožňovať pokročilé možnosti úpravy fotiek.

Interaktívne filtre a efekty sa dokážu zobraziť na fotke v reálnom čase, pričom skenovanie tváre alebo rôznych objektov prebieha plynulým posúvaním telefónu okolo objektu. Seen a Snapchat však prinesie aj iné pokroky, a to v rámci virtuálnej reality. Snapchat nie je jediná spoločnosť, ktorá sa zaujíma o startupy tohto druhu, rovnako Apple, Intel a Microsoft predpokladajú dobrú budúcnosť virtuálnej realite na smartfónoch.

Zdroj : TheVerge

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk