Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Snapchat prináša filtre pre okolie ako z rozšírenej reality
0

Sociálna sieť Snapchat prináša ďalšie zaujímavé novinky z rozšírenej reality. Využívanie nových efektov oznámila už dávnejšie. Tentokrát si pomocou nových filtrov môžete imitovať sneženie, alebo osvetlenie baterkou.

Nebudete teda skrášľovať iba seba či vašich priateľov, ako to bolo doteraz. Ale budete môcť aj prostredie okolo vás. Filtrov je aktuálne sedem.

Ide tak o zaujímavú, no nie veľmi praktickú novinku. Filtre sa zobrazia v najnovšej verzii aplikácie potom, ako prepnete na zadnú kameru a ťuknete na displej. Podobné efekty je možné dosiahnuť aj inými aplikáciami, ako napríklad fotoaparátom na zariadeniach Sony. Vďaka aplikácii Snapchat si ale jednoduché skrášlenie prostredia ako v rozšírenej realite môže vyskúšať skutočne každý.

Zdroj: The Verge

Prečitaj  Rozšírená realita Google ARCore je určená pre všetky Android smartfóny
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák

Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV a vo virtuálnej reality trávim max. 30 minút denne. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk