HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive príde až v apríli 2016
0

Oznámenia VR headsetu Vive sme sa dočkali už v marci, kedy nám HTC a Valve predviedli výsledok svojej spolupráce na tomto poli. A ďalší veľký hráč na VR ihrisku sa ukázal ako krok správnym smerom, keďže Vive túto technológiu zvláda skutočne veľmi dobre. Pôvodne sme čakali, že sa headsety objavia na trhu v limitovanom množstvo už koncom tohto roka, HTC však mení plány.

Na svojom oficiálnom FB účte totiž uverejnili správu, že sa produkt dočká komerčného vydania až v apríli 2016. Toto im umožní sústrediť sa na to, aby zákazníkom pri vydaní dodali najlepší možný zážitok. Oddialenie komerčného vydania však neznamená, že by sme o Vive nepočuli. HTC bude 18. decembra hostiť vývojársku konferenciu v Perkingu, odkiaľ k nám môžu prísť správy o nových hrách, druhá generácia devkitov odštartuje na CES a headset nebude chýbať ani na veľkých podujatiach ako The Sundance Film Festival, SXSW, GDC alebo MWC. Začiatkom by navyše chceli k vývojárom dostať ďalších 7000 kusov headsetov.

Zdroj : Sector.sk

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk