HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC predstavilo nový HTC Vive – HTC Vive Pro a bezdrôtový adaptér
0

HTC Vive je na trhu už rok a pól. Za ten čas stihol znížiť svoju cenu a získal niekoľko doplnkov, ako bezdrôtová virtuálna realita TPCast, či Tracker. Dnes ale na veľtrhu CES predstavil niekoľko vylepšení v novom headsete HTC Vive Pro. Nemá v sebe len vylepšenia, ale napráva jeden zásadný problém, ktorým je rozlíšenie. HTC Vive Pro ponúka vyššie rozlíšenie na displeji.

HTC Vive Pro

Vive Pro je nový VR headset, určený stále pre desktopovú virtuálnu realitu, čiže pre počítače. Vylepšuje ale svoj starší model z roku 2016. Ocenia ho najviac ľudia, ktorí od virtuálnej reality požadujú najlepší obraz. Vive Pro má vo výbave OLED displej s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov (HTC Vive má 2160 x 1200 a LED displej).  Vyššie rozlíšenie tak poskytne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie vo virtuálnom svete. Najväčší rozdiel je viditeľný pri čítaní textov vo virtuálnom svete. Aj keď to stále nie je 4K, ktoré je potrebné pre naozaj dobrý zážitok z virtuálnej reality, stále je to dobrým krokom k lepšiemu zážitku.


Zdroj : HTC

Ďalšou výraznou zmenou je, že nový Vive Pro má integrované slúchadlá podobné ako konkurent Oculus Rift. Slúchadlá majú mať vysoký výkon a zabudovaný zosilňovač, ktorý má zabezpečovať bohatý zvuk. Slúchadlá tak majú prehĺbiť pocit prítomnosti vo virtuálnej realite. Zmeny sú taktiež v rozložení hmotnosti a nastavenia kruhového doťahovania na zadnej časti, ako aj tlačidlo na približovanie a oddiaľovanie. HTC Vive PRO má zvýšený komfort pri používaní. Okrem jednej kamerky na HTC Vive, prináša Vive Pro ďalšiu, pravdepodobne pre využitie mixovanej reality od Windowsu. Vylepšený má byť aj mikrofón s aktívnym potlačením okolitého hluku.

Vive Wireless Adapter 

HTC Vive na bezdrôtovú virtuálnu realitu využívalo zariadenie od čínskej spoločnosti TPCast, ktorej pred-objednávky boli spustené minulý rok v septembri. HTC Vive ale na CES prišiel s vlastným riešením a to svojím bezdrôtovým adaptérom Vive Wireless Adaptor, ktorý je kompatibilný aj so starším HTC Vive a samozrejme novým Vive Pro. Adaptér je postavený na technológii Intel WiGig v pásme 60GHz, ktorá prináša nízke latencie a vynikajúci výkon. Upgrade bude zákazníkom dostupný až v treťom štvrťroku roku 2018. Cena ale zatiaľ známa nie je. Jedná sa však o príslušenstvo, nebude teda priamo na HTC Vive PRO.

 

Viveport VR

Nechýbajú ani softvérové zmeny. Najväčšiu aktualizáciu bude mať oficiálny obchod pre HTC Vive – Viveport, ktorý už teraz obsahuje viac ako 1000 titulov. Miesto programu, ktorý poznáte z Windowsu ale tentokrát ponúka podobné ako Oculus Rift, možnosť pozerať hry a aplikácie priamo vo virtuálnej realite. Môžete tak nakupovať obsah do virtuálnej reality priamo v hre.

 

Zatiaľ nie je známe kedy nový headset príde na trh pre spotrebiteľov, ale moje tušenie naznačuje, že sa zvýšia aj nároky na odporúčané požiadavky, nakoľko je tu vyššie rozlíšenie. Myslím, že bude potrebná najmä vyššia grafická karta. Najmenej GTX 1070 alebo Radeon RX Vega 56.

Zdroj : HTC Blog

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk