Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Klavesnica Logitech zobrazi klávesy vo virtuálnej realite
0

Pokiaľ ste už niekedy stravili niekoľko minút vo virtuálnej realite určite viete, že okrem virtuálneho sveta nevidite nič ine. Ani klávesnicu, joystick. Jedine ovladače určené pre VR Headset. Logitech ale vytvoril klavesnicu, ktorej tvár a klavesy budete vidieť aj vo virtuálnom svete.

Klávesnica určená pre HTC Vive

Tento spoločný projekt spoločnosti HTC Vive a Logitech sa nazýva BRIDGE. Sledovanie klavesnice v priestore prebieha pomocou HTC Vive trackera, ktorý je určený iba pre headset HTC Vive. Senzor pohybu umiestnený na klávesnici dokáže preniesť polohu rúk používateľa do virtuálnej reality.


Hry vo virtuálnej realite su zamerané na ovladanie pomocou ovladačov k headsetu. Ale niekoľko aplikácií, ako napr. VR desktops, Project Cars (závodny simulátor) je zameraných skôr na klávesnice a tlačidlá. Logitech systém umožňuje vývojárom prekrývať vlastné rozloženia klávesnice, čo znamená, že môžete rôzne nahradiť klávesové skratky. Takto by to malo fungovať pri každej jednej hre alebo aplikácii, ktorá je na platfórme SteamVR.

Zatiaľ iba pre vývojárov

Cena prototypu klavesnice stoji 150€. K tomu je treba prepočítať 99-dolárovy snímač v priestore. Klavesnicu si môžu vývojári už teraz vyžiadať pomocou formuláru do 16. novembra. Počet kusov je ale obmedzený na 50 kusov.

Zdroj : Blog HTC Vive

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk