Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita pod vodou
0

Virtuálna realita je čoraz dostupnejšia už také dva roky, nakoľko už stačí mať len smartfón s postačujúcimi parametrami a VR headset. VR headsetov pre mobilnú VR je množstvo, no niekoľko nadšencov si skúša vytvoriť vlastné. Američania Stephen Greenwood a Allan Evans skúsili vytvoriť headset, s ktorým budu môcť pozerať VR obsah aj pod vodou.

Virtuálna realita vraj pod vodou ponúka úplne iný zážitok. Tento experimentálny headset je v podstate zložený na princípe Google Cardboard. Z vnútra potápačských okuliarov vložíte smartfón do vodeodolného puzdra. Zmena je ale u šošoviek, ktoré sú špeciálne vytvorené tak, aby počítali s lomom vody. Dokážu tak vyrovnať obraz na každom oku. Je to kvôli tomu, aby sa medzi okuliare a telefón nedostala voda. Ak by sa to stalo s klasickou šošovkou, tak by obrázky a videá videli ľudia zdeformované. Úprava pomocou softvéru je podľa ľudí, ktorí VR headset vymysleli, zbytočne drahá.


Momentálne existujú dve aplikácie pre podvodný virtuálny zážitok. Tou prvou je vysadenie do voľného vesmíru, čo môže byť veľmi zaujímavé, keď sa to spojí s plávaním pod vodou. Druhá aplikácia je simulácia koralového útesu.

Zdroj: uploadvr.com

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk