Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Garmin Varia Vision je rozšírená realita pre cyklistov
0

Nové zariadenie Garmin Varia Vision je snom každého cyklistu. Ide o rozšírenú realitu, ktorá funguje na podobnom princípe ako okuliare Google Glass. Pripevniť ho môžete na bežné slnečné okuliare, pričom na malom displeji nezobrazuje len aktuálne dáta z jazdy, ale aj upozornenia na dopravu a zmenu smeru. Riešenie od Garminu zvyšuje bezpečnosť cyklistov na cestách tým, že všetky potrebné informácie zobrazuje používateľovi v zornom poli oka. Vďaka tomu nemusí spustiť oči z cesty a vidí vždy pred seba.

Na malom displeji sa zobrazujú informácie z navigácie, upozornenia z telefónu a dokonca aj výstrahy na blížiace sa auto, ktoré je za vami. Ovládanie sa realizuje podobným spôsobom ako na Google Glass. Na boku sa nachádza dotyková plocha, pomocou ktorej je možno presúvať sa v menu a potvrdzovať výber. Integrovaný je aj senzor osvetlenia pre reguláciu podsvietenia displeja a celé zariadenie je tiež odolné voči vode. Batéria má vydržať 8 hodín. Väčšina úkonov sa ale stále robí na mobilnom telefóne, z ktorého sa čerpá väčšina informácií, vrátane polohy. Varia Vision sa začne predávať niekedy v prvom štvrťroku tohto roka za nemalú čiastku 400 amerických dolárov.


Zdroj: MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk