Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Nový Samsung Galaxy Gear VR aj s ovladáčom
0

Spoločnosť Oculus a Samsung spolu veľmi úzko spolupracujú. Dnes na Mobile World Congress Samsung oznámil nové VR okuliare Gear VR s ovládačom, ktorý bude umožňovať jednoduchšie ovládanie a komunikáciu vo VR hrách. Ovládač bude podporovať všetky aktuálne VR tituly pre Gear VR.

Nový Gear VR má stále zorné pole 101 stupňov a je kompatibilný s najnovšími vlajkovými smartfónmi spoločnosti Samsung, vrátane Galaxy S7, S7 Edge, Note 5, S6 Edge +, S6 a S6 Edge. Vstup je USB-C a MicroUSB.


Gear VR Ovladač

Samsung ovládač bol špeciálne navrhnutý pre použitie jednou rukou a budete s ním môcť „vybrať, uchopiť, nakláňať a strieľať“. Ovládač pre Gear VR má touchpad pre jednoduchú orientáciu pri pozeraní 360-stupňových videí, niekoľko tlačítok pre hranie a taktiež využíva pohybové senzory. 

Ovládač bude podporovať viac ako 70 hier

Ovládač má pripravenú spoluprácu s viac ako 70 VR titulmi. Všetky existujúce aplikácie budú kompatibilné rovnako, čo znamená, že 550+ existujúcich aplikácií pre Gear VR budete môcť používať už od zakúpenia. Spoločnosť spustí taktiež Controller SDK pre vývojárov do niekoľkých týždňov, aby mohli ovládač podporovať. Ak ste vývojár, môžete už rovno podať žiadosť o SDK.

Zdroj : Oculus blog

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk