Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Pokémon Go – nová hra s rozšírenou realitou od Nintenda a tvorcov Ingress
0

Spoločnosť Pokémon predstavila novú hru Pokémon Go, ktorá bola pripravená v spolupráci so spoločnosťami Nintendo a Niantic. Druhá menovaná firma bola kedysi súčasťou Google, no po reštrukturalizácii a vzniku Alphabet sa spoločnosť osamostatnila. Ide o vývojárov stojacich za úspešným titulom Ingress, ktorý kombinuje prvky mobilnej hry a rozšírenej reality. Na rovnakom princípe je postavená aj nová hra Pokémon Go.

Princípom hry je prechádzať sa po skutočnom svete a objavovať skrytých pokémonov. Tých je možné zbierať, vymieňať a bojovať s nimi proti vašim priateľom a známym. Okrem toho budú k dispozícii aj špeciálne hodinky v tvare Pokélopty. Tie majú zabezpečiť to, že pri hraní nebudete musieť celý deň sledovať displej vášho telefónu. Hodinky totiž zavibrujú vždy, keď sa dostanete do blízkosti pokémona v reálnom svete.


Hra bude k dispozícii pre Android a iOS v roku 2016, čo je akurát 20 rokov od vydania originálnej hry Pokémon. Hra bude k dispozícii zadarmo s rôznymi mikrotransakciami, no cenu špeciálnych hodiniek Pokémon Go Plus zatiaľ nepoznáme. Počas tlačovej konferencie v Tokiu nebolo ukázaných veľa záberov priamo z hry, no trailer natočený v reálnom svete vyzerá aj tak veľmi zaujímavo.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk