Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung vydal internetový prehliadač pre Gear VR
0

Virtuálna realita Gear VR ponúka už dnes celkom veľké množstvo obsahu, ktorý tu môžete sledovať alebo hrať, aj keď tých hier je tu výrazne menej. Samsung však pravidelne dopĺňa ponuku aplikácií vo virtuálnej realite a najnovšie obohatil ponuku o Samsung Internet. V podstate ide o internetový prehliadač navrhnutý priamo pre Gear VR, pričom rozhranie tohto prehliadaču využíva niektoré z dávnejšie patentovaných technológii. Predovšetkým je to teda virtuálna klávesnica poletujúca po virtuálnom svete.

Samotná klávesnica nie je príliš komplikovaná a pôsobí ako klávesnica, na ktorú ste zvyknutí z Galaxy S6-ky alebo S6 edge+. Má však trochu inakšie naklonenie, ale to sa dalo viacmenej čakať. Prípadne ak by ste s ňou mali problémy, stále môžete použiť svoj hlas. Napokon, Samsung Internet berie do úvahy fakt, že virtuálna realita má 360° a práve tomu je prispôsobená práca s otvorenými kartami. Totiž, namiesto toho aby ste sa prepínali medzi otvorenými kartami, v skutočnosti sa stačí otočiť od jednej karty smerom k druhej a tú môžete začať používať.

Gear VR Internet View

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk