3D & 360
Pokračovať v čítaní
Insta360 Air 360 VR spraví z tvojho smartfónu kameru pre 360° videá
0

Virtuálna realita je čoraz lacnejšia a dostupnejšia záležitosť, no pokrytie obsahu nebýva až tak veľké. 360° videí ale stále pribúda, keďže je to najľahšia forma prezerania obsahu vo virtuálnej realite. Stačí už len otvoriť smartfón, otvoriť YouTube a nasadiť headset pre mobilnú virtuálnu realitu. Môžete sledovať stovky až tisícky zaujímavých videí, ktoré môžete pozerať s otáčaním hlavy. Napriek tomu, natáčanie takýchto videí ešte stále nie je ešte veľmi dostupné. Ak máte najnovšie vlajkové smartfóny od Samsungu, môžete skúsiť Gear 360 za cca. 360€. Čínsky startup ale predstavil malú kameru za primeranú cenu, ktorú môžete použiť s hociktorým smartfónom.

Insta360 Air 360 VR je startup projekt, ktorý si pravdepodobne objednám. Síce to nie je 360-stupňová kamera, ktorá beží samostatne, no napriek tomu má celkom dobrý dizajn a kvalitu kamery. Kamera pre svoj beh potrebuje výkon smartfónu alebo PC. Pre smartfón je dostupný pomocou microUSB ako aj USB-C koncovky.

Táto kamera svoj cieľ už na Indiegogo dosiahla. Kameru si môžete zakúpiť už od 99 dolárov (+10€ doprava na Slovensko). Po skončení kampane bude kamera stáť 120 dolárov. Za výrobkom stojí značka Insta360 a jej materská spoločnosť Shenzhen Arashi Vision, ktorá už niekoľko kamier vyrobila. Za spomenutie stojí Insta360 Nano kamera, ktorá bola určená pre iOS zariadenia. Tento model má veľmi kvalitné videá a fotografie.

Model Air by mal mať rovnakú optickú kvalitu ako Nano, akurát s tým, že chystaný model bude stáť len 100 dolárov, čo je takmer o 50% menej, ako u Nano. Ušetrilo sa na batérii, keďže táto kamera bude používať energiu Vášho mobilu alebo notebooku. Aktuálny model pre USB, teda prevažne pre Android zariadenia, bude môcť robiť fotografie v 3K rozlíšení a natáčať 2K video. Obsahuje tiež softvérovú stabilizáciu obrazu.

Prečitaj  Facebook zjednocuje 360° videá a fotografie so svojou novou VR aplikáciou

Obsah zachytený pomocou kamery môže byť zdieľaný na sociálnych sieťach alebo ho môžete exportovať pre použitie vo virtuálnej realite.

Kamera by sa mala posielať k zákazníkom v marci budúceho roka a je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa neskôr budú predávať aj na Slovensku, pretože model Nano je na Slovensko už dlhšiu dobu dostupný.

 

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák

Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV a vo virtuálnej reality trávim max. 30 minút denne. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk