3D & 360
Pokračovať v čítaní
Insta360 Air 360 VR spraví z tvojho smartfónu kameru pre 360° videá
0

Virtuálna realita je čoraz lacnejšia a dostupnejšia záležitosť, no pokrytie obsahu nebýva až tak veľké. 360° videí ale stále pribúda, keďže je to najľahšia forma prezerania obsahu vo virtuálnej realite. Stačí už len otvoriť smartfón, otvoriť YouTube a nasadiť headset pre mobilnú virtuálnu realitu. Môžete sledovať stovky až tisícky zaujímavých videí, ktoré môžete pozerať s otáčaním hlavy. Napriek tomu, natáčanie takýchto videí ešte stále nie je ešte veľmi dostupné. Ak máte najnovšie vlajkové smartfóny od Samsungu, môžete skúsiť Gear 360 za cca. 360€. Čínsky startup ale predstavil malú kameru za primeranú cenu, ktorú môžete použiť s hociktorým smartfónom.

Insta360 Air 360 VR je startup projekt, ktorý si pravdepodobne objednám. Síce to nie je 360-stupňová kamera, ktorá beží samostatne, no napriek tomu má celkom dobrý dizajn a kvalitu kamery. Kamera pre svoj beh potrebuje výkon smartfónu alebo PC. Pre smartfón je dostupný pomocou microUSB ako aj USB-C koncovky.

Táto kamera svoj cieľ už na Indiegogo dosiahla. Kameru si môžete zakúpiť už od 99 dolárov (+10€ doprava na Slovensko). Po skončení kampane bude kamera stáť 120 dolárov. Za výrobkom stojí značka Insta360 a jej materská spoločnosť Shenzhen Arashi Vision, ktorá už niekoľko kamier vyrobila. Za spomenutie stojí Insta360 Nano kamera, ktorá bola určená pre iOS zariadenia. Tento model má veľmi kvalitné videá a fotografie.


Model Air by mal mať rovnakú optickú kvalitu ako Nano, akurát s tým, že chystaný model bude stáť len 100 dolárov, čo je takmer o 50% menej, ako u Nano. Ušetrilo sa na batérii, keďže táto kamera bude používať energiu Vášho mobilu alebo notebooku. Aktuálny model pre USB, teda prevažne pre Android zariadenia, bude môcť robiť fotografie v 3K rozlíšení a natáčať 2K video. Obsahuje tiež softvérovú stabilizáciu obrazu.

Obsah zachytený pomocou kamery môže byť zdieľaný na sociálnych sieťach alebo ho môžete exportovať pre použitie vo virtuálnej realite.

Kamera by sa mala posielať k zákazníkom v marci budúceho roka a je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa neskôr budú predávať aj na Slovensku, pretože model Nano je na Slovensko už dlhšiu dobu dostupný.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk