Zariadenia
Pokračovať v čítaní
5D Totalmotion – VR zariadenie na sedenie a lyžovanie

Výstava v Japonsku, presnejšie „Tokyo Game Show“, priniesla zaujímavé doplnkové VR zariadenie od štúdia Futuretown. Futuretown predstavil zariadenie 5D Totalmotion, ktoré môžete použiť s VR headsetom. Tento simulátor umožní realistickú jazdu na koni a motorke, ale taktiež aj snowboard-ovanie na svahu.

Sedenie alebo státie vo virtuálnej realite má veľmi realistický pocit, no pokiaľ chcete jazdu na koni či motorke pocítiť čo najviac, môžete využiť jeden z troch dostupných modulov tohto zariadenia- sedadlo motorky, konské sedlo a lyžiarske topánky. 5D Totalmotion má pripravené štyri hry : simulátor jazdy na motorke, spoznávanie okolia počas jazdy na koni, vodné lyžovanie a lyžovanie na snehu. Statický model možno sklopiť v ľubovoľnom smere. Systém podporuje všetky známe VR headsety ako sú HTC Vive, Oculus Rift ale aj čínske 3Glasses.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk