Zariadenia
Pokračovať v čítaní
5D Totalmotion – VR zariadenie na sedenie a lyžovanie

Výstava v Japonsku, presnejšie „Tokyo Game Show“, priniesla zaujímavé doplnkové VR zariadenie od štúdia Futuretown. Futuretown predstavil zariadenie 5D Totalmotion, ktoré môžete použiť s VR headsetom. Tento simulátor umožní realistickú jazdu na koni a motorke, ale taktiež aj snowboard-ovanie na svahu.

Sedenie alebo státie vo virtuálnej realite má veľmi realistický pocit, no pokiaľ chcete jazdu na koni či motorke pocítiť čo najviac, môžete využiť jeden z troch dostupných modulov tohto zariadenia- sedadlo motorky, konské sedlo a lyžiarske topánky. 5D Totalmotion má pripravené štyri hry : simulátor jazdy na motorke, spoznávanie okolia počas jazdy na koni, vodné lyžovanie a lyžovanie na snehu. Statický model možno sklopiť v ľubovoľnom smere. Systém podporuje všetky známe VR headsety ako sú HTC Vive, Oculus Rift ale aj čínske 3Glasses.


5D Totalmotion sa má dostať do predaja v prvej polovici roka 2017.

Zdroj : Engadget

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk