Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
CoLab, slovenská hra určená pre virtuálnu realitu
0

Slovenské herné štúdio Pixel Federation si na konferenciu GDC 2016 prinieslo niekoľko zaujímavých herných noviniek, na ktorých práve pracuje a ktoré by mali byť verejnosti dostupné ešte v priebehu tohto roku. Pre nás najzaujímavejšou predstavenou hrou je pravdepodobne titul CoLab, ktorý je vytvorený špeciálne pre moderné headsety s virtuálnou realitou.

CoLab 2

Ide o záhadnú hru, kde hráča bude navádzať tajomný hlas a bude ho nútiť napredovať rôznymi miestnosťami a priestormi. Po ceste hráča stretne veľké množstvo prekážok a hádaniek, ktoré bude musieť pre ďalšie napredovanie v hre vyriešiť. Zaujímavosťou je, že hra sa bude ovládať iba pohľadom a jediným tlačidlom, vďaka čomu by mal byť ešte umocnený zážitok z hrania vo virtuálnej realite.


Novinka by sa na verejnosť mala dostať v lete tohto roku. Hra CoLab bude pritom dostupná pre aktuálne populárne VR headsety vrátane modelov Oculus Rift, HTC Vive, ale aj Samsung Gear VR. Vďaka tomu si hru bude môcť zahrať väčšie množstvo fanúšikov bez ohľadu na to, aké zariadenie s virtuálnou realitou vlastnia. Viac toho o hre zatiaľ nevieme, no je pravdepodobné, že s blížiacim sa termínom predstavenia sa dozvieme aj ďalšie zaujímavé informácie o hre.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk