Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita pomáha ľuďom s obmedzením pohybu
0

Rozvoj virtuálnej reality sa spája hlavne s ohlasovaním nového herného, filmového či multimediálneho obsahu. Videokampaň americkej Národnej spoločnosti pre roztrúsenú sklerózu ale ukazuje, že táto technológia môže slúžiť aj na humánnejšie ciele.

Život na invalidnom vozíku a virtuálna realita

Zábery v rámci iniciatívy Together We Are Stronger (Spolu sme silnejší) približujú osudy dvoch ľudí, ktorých pripútala na invalidný vozík skleróza multiplex, známa tiež ako roztrúsená skleróza. Kvôli tejto chorobe sa museli vzdať svojich obľúbených činností a vrátili sa k nim až s pomocou 360° kamery a VR headsetu Samsung Galaxy Gear VR. Bývalý náruživý surfista Steve Bettis si tak po 10 rokoch mohol vychutnať morskú panorámu zachytenú profesionálnym športovcom.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk