Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Hry a aplikácie
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
15. decembra 2016

Need for Speed No Limits VR pre platformu Google DayDream

Electronic Arts, známa herná spoločnosť sa pripravuje na vstup do virtuálnej reality. Prvým debutom nebude žiadna nová hra, ale port obľúbenej závodnej hry Need for Speed: No Limits. Android hra by teda mala dostať režim pre virtuálnu realitu.

 
Zobraziť viac
10. decembra 2016

Lego si pripravilo VR hru pre platformu Google Daydream

Známa spoločnosť Lego, ktorá sa už dlhé roky venuje stavebniciam sa rozhodla vytvoriť hru pre virtuálnu realitu. Beta aplikácia s virtuálnou realitou je dostupná pre platformu Google Daydream.

 
Zobraziť viac
19. novembra 2016

Prieskum celej zeme vo virtuálnej realite s Google Earth VR

Pokiaľ sledujete náš Facebook, môžete si všimnúť, že často zdieľame zaujímavé videá z virtuálnej reality. Prednedávnom sme taktiež zverejnili video, s ktorým ste mohli prelietavať a prezerať celý svet. Čo to teda vlastne je ? Ide o ďalšiu zo zaujímavých aplikácií pre virtuálnu realitu od Google, s ktorou sa môžete pozrieť na miesta, ktoré bežne z vtačej perspektívy vidieť nemôžete.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Odber noviniek
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Reklama
Compare
Go