Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Chcete nahliadnuť pod prikrývku kyber-arzenálu na štátnej úrovni? Príďte na HackerFest
0

21. septembra 2018 sa v Bratislave bude konať prvý HackerFest, kde budete môcť na vlastné oči spoznať útočné nástroje hackerskej divízie NSA. Ide o najväčšiu IT Security / Hacking udalosť na Slovensku. Bezpečnostná konferencia o najnebezpečnejších praktikách hackingu dnešnej doby. Tešiť sa môžete na aktuálny prehľad nebezpečných podôb hackingu a tipy na ochranu.

Zverejnenie celého ekosystému útočných hackerských nástrojov NSA skupinou The Shadow Brokers bolo bezprecedentnou udalosťou pre všetkých, ktorí sa aktívne zaujímajú o problematiku bezpečnosti IT v celej šírke. „Umožnilo nám to jedinečné nahliadnutie pod prikrývku kyber-arzenálu na štátnej úrovni,“ hovorí Lukáš Antal, bezpečnostný konzultant spoločnosti AEC .


Účastníci HackerFestu budú mať v rámci programu 21. septembra 2018 v Bratislave možnosť na vlastné oči spoznať útočné nástroje hackerskej divízie NSA, o ktorých možno počuli a čítali, ale nikdy ich reálne nevideli. „Zverejnené súbory som podrobne preskúmal a sprevádzkoval jednotlivé nástroje,“ objasňuje Lukáš Antal a zdôrazňuje „predvediem ukážky, ktoré na Slovensku ešte neboli predstavené na žiadnom verejnom podujatí.

Ľudia a ich vzdelávanie je kritickým prvkom IT bezpečnosti

Neustálu osvetu a preškoľovanie zamestnancov považujú bezpečnostní experti za kľúčové pri budovaní IT bezpečnosti organizácií. Čím viac sa budú ľudia, a nielen IT odborníci, vyznať v praktikách hackingu, tým menej incidentov bude. Medializované kyberútoky na úrovni štátov či veľkých korporácií sú len špičkou ľadovca. Obrovské množstvo útokov na verejnosť ani neprenikne.

„V rámci penetračných testov používame aj metodiky sociálneho inžinierstva. Najslabším článkom akokoľvek dobre zabezpečeného IT systému vždy bol a bude človek,“ hovorí Lukáš Antal a vysvetľuje: „Tento spôsob hackingu je omnoho efektívnejší. Žiaľ, v rámci testovaných skupín väčšina zareaguje a urobí to, čo nemá. Toto percento sa výrazne znižuje po preškolení zamestnancov.“

Praktické ukážky, nie slidy s teóriou

Všetci experti, ktorí vystúpia v programe HackerFestu Ischanoe, Valášek, Ševeček, Kümmel, Marek a Antal sa zhodujú, že živé ucelené ukážky praktík hackerov sú pre publikum najzrozumiteľnejšie. „Používam vlastné nástroje. Postupy, ktoré budem na HackerFeste ukazovať, nie sú verejne dostupné,“ hovorí Jan Marek, vedúci Client & Datacenter Management oddelenia v spoločnosti KPCS.

Registrujte sa včas

Detailnejšie informácie o programe konferencie HackerFest Slovakia 2018, ktorú organizuje spoločnosť GOPAS, nájdete na stránke www.hackerfest.sk.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk