Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Note 9 do nových Gear VR nevložíte, adaptér ale zadarmo vymenia
0

Samsung prednedávnom predstavil novú vlajkovú loď série Note, konkrétne Note 9. Na konferencii, ale ako aj pri nedávnom predstavení S9 nepadla žiadna zmienka o virtuálnej realite. Segment virtuálnej reality je pre Samsung každý rok už očakávaný. No nakoľko nebola zmienka o Gear VR a podpore najnovšej, rozhodli sme sa na to pozrieť ako je to s Note 9 a Samsung Gear VR.

Prvý Samsung Gear VR

Spoločnosť Samsung spustila svoju prvú verziu mobilnej virtuálnej reality Gear VR v roku 2014, kompatibilnú s Galaxy Note 4. Od tej doby spoločnosť neustále obnovuje VR headset tak, aby zodpovedala novším telefónom. Aktuálne už je na trhu šiesty model Gear VR.


Samsung Galaxy Note 9 a podpora Gear VR

SM-R324

Tento model nie je vôbec podporovaný už od vydania Note 8. Pre Note 8 už je dostupný iba nižšie SM-R325, nakoľko veľkostne nesedí, čo sme si mohli otestovať v recenzii.

SM-R325

Tento headset sme už plne recenzovali s použitím Galaxy Note 8. Bohužiaľ ale s Note 9 si nerozumie, pretože jeho rozmery znemožňujú vloženie do Gear VR. A to ani s adaptérmi, ktoré boli k okuliarom dodané. To ale nie je žiadny problém ! Samsung totiž pre použite nového telefónu v headsete pre virtuálnu realitu poskytne nový adaptér a to dokonca zadarmo.

Riešením je teda použitie špeciálnej redukcie. Samsung majiteľom headsetu s kódovým označením SM-R325NZVA, ktorí majú smartfón Note 9, ponúka aj na Slovensku zadarmo. Stačí navštíviť servisné stredisko. Američania sú na tom o niečo lepšie, tým pošlú zadarmo poštou, ako som sa dočítal na fóre, na ktorom sa riešil tento problém.

Zobraziť Samsung Galaxy Gear VR v Alze

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk