Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita sa môže v budúcnosti používať aj na súde
0

Na súde porota čelí úplne iným pocitom ako vyšetrovatelia, ktorý sa pohybujú na mieste činu. Sudcovia sa nedokážu vcítiť do prostredia zločinu. Pomôcť však môže virtuálna realita. Vo virtuálnej realite by tak sudcovia mohli vidieť stopy v blate, krvavé škvrny a telá obetí, presne ako vyšetrovatelia, ktorí boli na mieste.

Počúvanie výpovede, nazeranie do fotografií, má síce možnosť nahliadnuť do daného prípadu. No vďaka novým technológiám sa to môže zmeniť. Vývojári z Univerzity v Staffordshire pracujú na systéme, ktorý by sudcu i porotcov vtiahol na miesto činu.S virtuálnou realitou sa budú môcť ľudia pri rozhodovaní preniesť priamo na miesto činu, ktoré nasnímali mobilnou kamerovou technikou. Tak, ako sa zaisťujú dôkazy fotografovaním, nasnímajú sa v 360-stupňových záberoch priamo kamerou.

lead_large

Podľa magazínu Mashable by nové technológie mohli priniesť blízku skúsenosť a pomôcť tak pri rozhodovaní dosiahnuť tesnejší kontakt pre správne a spravodlivé rozhodnutie. Hoci ide o projekt, ktorý má v tejto chvíli experimentálny charakter, s prenikaním virtuálnej reality do všedného života môžeme očakávať, že má šancu presadiť sa rovnako ako kedysi skice portrétistov, fotografie, videozáznamy či digitálne dôkazy z počítačovej techniky. Ide o nový spôsob prezentácie obrazových a zvukových dát, ktoré sa rozprestrú v priestore okolo diváka.


Zdroj : Tech.sme.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk