Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR môžete použiť aj s Xbox One a Wii U
0

PlayStation VR je v posledných dňoch najviac spomínaný pojem vo svete VR. Aj preto sa niektorí snažia zahrať si hry vo virtuálnej realite aj na iných konzolách. DigitalFoundry vyskúšal pripojiť  PS VR k Xbox One a Wii U. Takáto kombinácia naozaj funguje, aj keď narobí viac roboty ako zábavy.

Použitie Xbox One a PSVR je možné len v Cinema Mode, čo je vlastne režim, v ktorom sa vám pred očami objaví gigantické plátno, na ktorom vám budú vo Full HD bežať vaše hry. Pocit, že máte pred sebou obrovskú obrazovku, vyvoláva práve optika v PlayStation VR, i keď je to v skutočnosti len niekoľkocentimetrový obdĺžnik. Vychutnať si ale môžete hry ako je Forza či Gears of War 4. Ale na to aby ste to mohli využiť, musíte mať stále pri sebe PlayStation 4. Do neho totiž musíte pripojiť PSVR Processing Unit, teda krabičku, v ktorej sa ukrýva všetok potrebný hardvér pre PS VR. Ďalej potrebujete pripojiť HDMI konektor do Xbox One alebo Xbox One S, no a v podstate musíte mať do elektriny zapnuté tri rôzne zariadenia.


Otestovaná mala byť konkrétne s Windows. Obraz bol premietaný bez citeľnej odozvy, funkčný bol aj 3,5 mm jack na vstup zvuku aj zrkadlenie obrazu na televízor. PC tituly ale PlayStation VR nerozpozná tak a ich je možné hrať iba v režime klasickej 2D obrazovky.

Zdroj : Xboxer.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk