Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
VR Mobile Crane Simulator – simulátor žeriavu vo virtuálnej realite
0

Virtuálna realita pomáha vo viacerých oblastiach a dokáže pripraviť do budúcich povolaní pomocou simulácie. Už teraz sa VR využíva v letectve, na výcvik pilotov či v armáde. Spoločnosť Industrial Training International predstaví svoj VR simulátor žeriavu na výstave CONEXPO, ktorá sa bude konať v marci v Las Vegas. Simulátor využíva VR headset Oculus Rift v kombinácii s ovládačmi na mieru pre riadenie žeriavu. Tento simulátor výrazne zníži náklady na školenie pre žeriavnikov.

ITI je svetový líder v oblasti žeriavu a odvetviach ako je baníctvo, stavebníctvo a energetika v USA a Kanade. Potom, čo mu nevyhovovali staršie možnosti simulátorov vzhľadom na ich vysoké náklady a nedostatok vnímania hĺbky a realizmu zaviedol novú generáciu simulátorov.


VR Simulátor žeriavu.

Minulý rok v septembri spoločnosť ITI VR oznámila svoj „VR simulátor mobilných žeriavov“ vytvorený v spolupráci s kanadským vývojárom Serious Labs Inc. Simulátor. Tieto simulátory využívajú virtuálnu realitu a sú cenovo dostupnejšie, než staršie riešenia, ktoré zvyčajne stáli viac ako 100,000 €. Spolupracuje s VR headsetom Oculus Rift a prichádza v dvoch formách – „Desktop“ a „Motion Base“. Obe používajú rovnaký riadiaci systém s piatimi joystickmi, ktoré majú zodpovedať modelu žeriavu. Riadiace systémy je ale možno zmeniť podľa seba. Simulátor spolupracuje najmä s Oculus Rift, avšak podporuje aj OpenVR a mal by spolupracovať aj s HTC Vive.

 

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk