Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Tilt Brush prichádza pre Oculus Rift
0

Po dlhej dobe sa VR nástroj na kreslenie od spoločnosti Google, ktorý bol doteraz exkluzivitou pre HTC Vive, stal dostupným aj pre ďalší z VR headsetov. Od dnes si tak budete môcť pre VR headset Oculus Rift s použitím Oculus Touch ovládačov stiahnuť Tilt Brush a kresliť či rozvíjať vašu kreativitu vo virtuálnej realite.

Alternatívy Tilt Brush

Tilt Brush, ktorý prišiel začiatkom roka 2016 pre HTC Vive zdarma nepodporoval Oculus Rift. V tej dobe však Oculus Touch ovládače ešte neboli dostupné pre verejnosť. Oculus Rift si po spustení predaja Oculus Touch pripravil dva nástroje na modelovanie a kreslenie. Quill a Oculus Medium. Oculus Medium je nástroj, v ktorom môžete jednoducho, pomocou rúk, vytvárať objekty v priestore. Môžete vymodelovať virtuálny dom, postavu alebo hocičo, čo Vás napadne. Jednoducho môžete meniť farbu či tvar ťahu.


 

Quill je nástroj, v ktorom môžu kresliť ilustrátori svoje maľby. Program Quill zastrešuje program Quill určený na maľbu a nájdete v ňom množstvo nástrojov. Maľovať môžete kamkoľvek v rámci priestoru. Hnacím motorom pre vznik Quillu bol fakt, že 2D kresby nevyzerali v 3D prevedení príliš dobre. Preto sa Oculus Story Studio rozhodlo vytvoriť možnosť kresliť priamo vo virtuálnej realite. Okrem toho, umelca a jeho dielo môžu diváci sledovať aj v klasickom 2D formáte, ako to vidno na videu:

Tilt Brush pre Oculus Rift

Tilt Brush je veľmi známy titul, ktorý umožňuje vytvárať objekty a kresliť vo virtuálnej realite pomocou ovládačov. Je to skvelá ukážková hra, s ktorou môžete všetky svoje nápady, ktoré sú vo vašej hlave, pretransformovať do virtuálnej reality. V hre máte viacero druhov nástrojov, prostredia a efektov. Môžete vytvoriť 3D kresby, modely áut, nakresliť lietadlo a pod. Hra dokonca v októbri minulého roku dostala multiplayer a vy tak môžete kresliť s vašimi priateľmi spoločne.

Stiahnuť Tilt Brush z Oculus Store
Nakoľko prišla prvá VR aplikácia z dielne Googlu, dúfam, že príde aj Google Earth VR pre Oculus Rift, s ktorým si môžete pozrieť celý svet z pohľadu obra.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk