Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
V Oculus Medium môžete kresliť spoločne
0

Tvorba grafiky vo virtuálnej realite je jeden z dôvodov, prečo je virtuálna realita úžasná technológia. Tilt Brush vytvorený Googlom pre HTC Vive môžete porovnať s Oculus Medium. Oculus Medium je vlastne program na vytváranie, modelovanie a maľovanie všetkého, čo Vás nápadne. Podobné ako Tilt Brush, už aj Oculus Medium vie vytvoriť jednu miestnosť, na ktorú sa nápoji viac hráčov a začne kresliť spoločne.

Oculus Medium je program pre vlastníkov Oculus Touch zdarma. Tento program vám umožňuje vytvarovať virtuálne modely vo VR, na ktorých kreslení ste boli úplne sám. Nová aktualizácia programu prináša funkciu pre viacerých hráčov, ktorá vám a priateľovi umožní vytvárať a spolupracovať. Verzia 1.2 je práve k dispozícii a pridáva funkciu zdieľania štúdií.  Umožňuje Vám spojiť sa s priateľom, môžete komunikovať a popri tom navzájom si pozerať svoje výtvory pri práci na nich.

Môžete teda vyskúšať viacero hier, napr. Hádaj, čo kreslím. Multiplayerová funkčnosť je obmedzená na dvoch používateľov naraz a nemôžete vyformovať ten istý model spoločne, ale môžete si aspoň vytvoriť vlastné modely samostatne. Čo je oproti Tilt Brush možne. S Tilt Brushom môžete pracovať dvaja na jednom vytvori. Aktualizácia prišla iba na Medium, ako prvého z hlavných umeleckých VR nástrojov pre Oculus Rift.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk