Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
CycleVR – spoznajte celý svet kým ste na rotopede

Spoznávanie sveta vo virtuálnej realite je jednoduché. Stačí už len mať smartfón, VR headset pre mobilnú VR a aplikáciu ako napr. 360Cities. Ale čo ak by ste chceli prepojiť jazdu na rotopede s Google Street view prehliadkou vo virtuálnej realite ? Na túto otázku odpovedal CycleVR, aplikácia s ktorou môžete spoznávať svet aj vy počas bicyklovania na rotopede.

„Práve som prešiel celú Britániu. Teda asi 1 500 km a to všetko v obývačke a vo virtuálnej realite. Prešiel som asi 300 miest a dedín, videl som úžasné veci. Vďaka tomu, že tento systém používa dáta z Google Street View, môžem takto jazdiť kdekoľvek na svete. Najlepšie na tom je, že som spálil 50 tisíc kalórií a ani som si to nevšimol, pretože som si užíval túto virtuálnu turistiku.“ To sú slová od Aaron Puzey, autora aplikácie pre Android a iOS, ktorá je stále vo vývoji.


Cycle VR spája rotoped, virtuálnu realitu a Street View. Aaron chce takúto vychytávku dopriať aj ostatným a tak plánuje Kickstarterovou kampaň. Set vraj nebude drahý, vlastne ide len o Bluetooth monitor otáčok rotopedu a mobilnú aplikáciu. Dočkať by sme sa mali v priebehu niekoľkých týždňov a nemalo by ísť o jednorazovú záležitosť. Aaron chce okolo svojho nápadu vybudovať komunitu, ktorá do aplikácie pridá osvedčené trasy, turistické informácie a neskôr rôzne hry či rebríčky. Pokiaľ teda máte máte voľnú polhodinku, stačí skočiť na rotoped, nasadiť headset a môžete si prejsť napríklad trasu Tour de France.

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk