Recenzie
Pokračovať v čítaní
Recenzia: Heroes Laser Arena – Unikátna VR herňa na Slovensku

Herní s virtuálnou realitou je na Slovensku, podľa nášho zoznamu herní s virtuálnou realitou viac ako 13. Žiadna z nich však nezaujala tak veľmi ako Heroes Laser Arena, ktorá sa nachádza v Trnave. V tejto herni si nevyskúšate len HTC Vive, ale môžete si vyskúšať Virtualizer, vďaka ktorému môžete skoro prirodzene chodiť vo VR. Tiež si tam môžete zahrať niekoľko závodných simulátorov v plnej výbave.

Prednedávnom som otestoval ako je to s virtuálnou realitou v Trnave a kde si ju môžete vyskúšať. Navštívil som herňu s názvom Heroes Laser Arena Trnava, ktorá sa nachádza na Sladovníckej 15. Táto herňa by sa dala skôr nazvať zábavným centrom pre všetky vekové kategórie. Ako už z názvu vyplýva, nie je to len VR Herňa, je to aj Laser Aréna, ktorá ponúka hru až pre 11 hráčov, v ktorej hráči strieľajú proti sebe modernými laserovými zbraňami. Laser Arena bola otvorená minulý rok a od 1.3.2017 dostala herňa aj „upgrade“, teda rozšírenie o virtuálnu realitu.


Cyberith Virtualizer v Heroes Laser Arena

Táto herňa ponúka trošku odlišnú virtuálnu realitu, ako poznáte z iných VR Herní. Nedisponuje síce, ako väčšina herní, niekoľkými priestormi na hranie HTC Vive, ale má niečo unikátne. Unikátnosť sa skrýva najmä v zariadení Cyberith Virtualizer. Cyberith Virtualizer je plošina, ktorá je vybavená povrchom s nízkym trením, ktorý umožňuje chodenie, behanie a voľný pohyb v každom smere. Ide o reálnejšie chodenie vo virtuálnej realite, nakoľko priestor na hranie virtuálnej reality je často krát obmedzený na 3,5m x 3,5m. Virtualizer ale eliminuje obmedzený priestor a umožňuje plnohodnotnejšie využitie virtuálnej reality. Taktiež eliminuje pocit nevoľnosti, nakoľko musíte k pohybu naozaj využiť nohy, zatiaľ čo pri niektorých VR hrách sa pohybujete pomocou ovládačov na HTC Vive. To môže niekedy vyvolať pocit nevoľnosti.

Cyberith Virtualizer v Heroes Laser Arene.

Herňa ponúka dve plošiny. Na hranie máte niekoľko titulov, nakoľko Virtualizer umožňuje hranie hier iba pre tie hry, ktoré podporujú Virtualizer SDK. Zahrať si teda môžete ako jednotlivec horor Affected the manor, čo je jeden z najlepších hororov pre virtuálnu realitu. Môžete taktiež skúsiť RPG hru Acan’s Call: Act 1, čo je 10 až 15 minútový zážitok, v ktorom budete bojovať iba s mečom. Pre jedného je taktiež aj sci-fi strieľačka VR Shooter Gun.

Najlepší zážitok môžete zažiť hraním s kamarátmi. Dvaja si môžete zahrať napr. Art of fight, čo je strieľačka, v ktorej máte získať čo najviac zabití. Vašim cieľom je teda „zabiť“ čo najviac krát vášho kamaráta. Všetko samozrejme virtuálne a popritom môžete komunikovať. Zbrane si nevyberáte, tie dostanete náhodne po každom respawne. Cena za použitie jedného Virtualizera na 20 minút je 15€.

3x závodný simulator

VR Herňa taktiež ponúka využívanie troch závodných simulátorov. Dva sú určené na hranie Project Cars  s Oculus Riftom a ďalší jeden je PlayStation VR. Môžete si zvoliť jazdu po okruhoch a vybrať sa na cestu plnú zákrut. Buď s automatickou prevodovkou, alebo si môžete trúfnuť na manuálnu. Cena za polhodinu je 13€ a za hodinu 20€.

Samozrejmosťou je taktiež jedna miestnosť s HTC Vive.  HTC Vive stojí na 1 hodinu 20€ a 30 min stojí 13€. Zahrať si môžete napr. Serious Sam: The Last Hope. Ide o jednu z najviac hraných arkádových strieľačiek v štýle starých automatov so svetelnou pištoľou. Ten pocit, mať v ruke „reálnu“ zbraň a spoliehať sa na vlastné ruky a zápästia, je ale s myšou neporovnateľný. Alebo sa môžete ponoriť do morských hlbín s hrou theBlue. Prípadne sa odreagovať pri hre Space Pirate, v ktorej musíte nastrieľať čo najviac lietajúcich dronov, ktoré Vás nesmú trafiť.

Bolo ťažké zaradiť tento podnik do kategórie Bar s VR, preto som ho radšej zaradil do kategórie VR Herňa určená pre hráčov. Nakoľko si tu ešte okrem možnosti využitia Laser Arény a Virtuálnej reality môžete len tak posedieť a dať si pivko alebo kávu. Taktiež si môžete zadarmo zahrať stolný futbal a Air-hockey. Za 3€ na hodinu si môžete zahrať PlayStation 4 alebo Xbox One. Je tu tiež možnosť zorganizovať si narodeninovú oslavu či teambuilding.

Zobraziť oficiálnu stránku

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk