Recenzie
Pokračovať v čítaní
Recenzia: Powerwash Simulator VR – terapia čistotou pre hygienických maximalistov
0
Detail
Platformy

Oculus Quest

Kinetóza

Mierna

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Powerwash Simulator VR je ideálna hra pre tých, ktorí milujú poriadok a dokonalosť. Tento virtuálny simulátor čistenia ponúka únik do sveta, kde je každé špinavé miesto výzvou a každá čistá plocha víťazstvom. Hra je zameraná na hygienických maximalistov a čistotných perfekcionistov, ktorí nájdu uspokojenie v dokonalom vyčistení rôznych objektov a prostredí.

PowerWash Simulator VR

Verzia PowerWash Simulator pre PC bola prvýkrát vydaná 19. mája 2021 v rámci predbežného prístupu na platforme Steam a oficiálne bola spustená 14. júla 2022. VR verzia, konkrétne pre platformy Meta Quest, bola vydaná neskôr, pričom jej spustenie bolo 2. novembra 2023.

PowerWash Simulator je relaxačná simulačná hra, v ktorej hráči používajú vysokotlakový čistič na odstraňovanie špiny z rôznych objektov a povrchov. Hra sa sústreďuje na detailné čistenie všetkého, od áut a domov až po zábavné parky a vesmírne rakety. Hlavným cieľom hry je poskytnúť hráčom relaxačný a uspokojujúci zážitok, keďže vidia priame výsledky svojej práce vo forme premeny špinavých povrchov na čisté. Hra obsahuje rôzne úrovne a scény, kde každá má svoje špecifické výzvy a objekty na čistenie.


Príbeh a prostredie

Powerwash Simulator VR vás zavedie do fiktívneho mesta Muckingham, kde každý kút skrýva príbeh pokrytý vrstvou špiny. Hráči majú za úlohu obnoviť pôvodný lesk a čistotu všetkému od záhradných nábytkov až po vesmírne rakety. Pritom každé čistenie odhalí časť záhady tohto mesta.

PowerWash Simulator VR

Hrateľnosť a technika

Hra využíva VR technológiu na to, aby hráčom poskytla bezprostredný zážitok. Či už ide o ručné ovládanie vysokotlakového čističa, alebo manipuláciu s rôznymi nástrojmi, všetko je navrhnuté tak, aby poskytovalo realistický pocit z čistenia.

Úprimne bol som zaskočený rozlíšením, ktoré hra ponúka na Quest 3, nakoľko som očakával oveľa väčší výkon, podobný ako pri iných hrách. No priznám sa, rozlíšenie má trošku sklamalo, úroveň textúr a tieňovania je veľmi nízka. Pozeral som aj grafické nastavenia, no neukazovali žiadne možnosti prispôsobenia.

Na začiatku cesty vo svete PowerWash Simulator som mal k dispozícii len základné vybavenie. Ako postupne plním úlohy, získavam peniaze, ktoré investujem do kúpy lepšieho vybavenia, vrátane pištolí vyšších tried, trysiek, nadstavcov a mydiel. Tieto nástroje mi následne uľahčujú prácu a pomáhajú mi efektívnejšie plniť ďalšie úlohy. Okrem toho, že sa môžem pohybovať, krčiť alebo predkláňať, mám k dispozícii aj schodíky a rebrík, ktoré mi umožňujú dostať sa na vyššie položené miesta, kde musím čistiť.

PowerWash Simulator VR

Hra naučí aj nové anglické slová, nakoľko si musíte odkontrolovať stav, že je 100% všetko dokonalé čiste.

Odporúčam začať s kampaňou, ktorá okrem hlavných misií ponúka aj ďalšie úlohy, režimy voľného čistenia a výzvy. Po dokončení kampane hra poskytuje možnosti, ako naďalej čistiť a zlepšovať svoje zručnosti. V multiplayerovom režime je možnosť spojiť sa priateľmi a spoločne pracovať na projektoch, no komunikovať cez mikrofón nie je možné a treba použiť iné komunikačne prostriedky.

Vizuál a zvuk

Vizuálne a zvukové efekty v hre sú jednoduché, ale efektívne. Zvuk vysokotlakového čističa a vizuálne efekty odstránenia špiny prinášajú pocit okamžitej spätnej väzby a uspokojenia. Napriek niektorým vizuálnym obmedzeniam poskytuje hra dostatočný vizuálny a zvukový zážitok, aby hráči zostali ponorení vo svete čistoty. Vhodnejšia by ale bola dlhodobejšia relaxačná hudba, hoci aj nelicencovaná.

PowerWash Simulator VR

Celkový dojem

Powerwash Simulator VR je viac než len hra, je to zážitok, ktorý umožňuje hráčom relaxovať a odreagovať sa pri plnení úloh, ktoré prinášajú viditeľné výsledky. Hra je obzvlášť príťažlivá pre tých, ktorí majú radi poriadok a perfekcionizmus, pretože každé čisté miesto je dôkazom ich dobre vykonanej práce. Bez ohľadu na technické nedostatky ponúka hra príjemné prostredie pre relaxáciu a je dokonalým spôsobom, ako utiecť od každodenného stresu.

Powerwash Simulator VR je teda ideálna hra pre každého, kto hľadá uspokojenie v dokonalosti a čistote, ponúkajúc terapeutický únik do sveta, kde je každá škvrna len dočasná prekážka na ceste k dokonalosti. Žiaľ ja som mal po používaní mierny pocit kinetózy.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk