Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita pomáha aj autistom

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) vyvinula v spolupráci s agentúrami Seesame a iNFINITE Production simulátor autizmu, ktorý dokáže bežným ľuďom vďaka minútovej simulácii vo virtuálnej realite priblížiť pocity stredne funkčného autistu.

Ako sa cíti autista ? Pomocou virtuálnej reality to zistite

Ako sa asi cíti autista, keď vojde do kaviarne? Hodiny tikajú, hučí kávovar, ľudia sa zhovárajú. Niekto dupká nohou, iní pokrčil šuštiaci papier. Znie ti to povedome? Pravdepodobne si podobnú situáciu zažili už veľakrát a ani si to neuvedomil. Niektorí ľudia s poruchami autistického spektra však vnímajú každý jeden detail zo spomenutej situácie stonásobne citlivejšie.


Viac vo videu


Zdroj : tv.teraz.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk