Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift je už dostupný na Alze
0

Oculus Rift je jeden z najznámejších projektov virtuálnej reality. Tento headset pre virtuálnu realitu pre Windows bol určený iba pre niekoľko európskych krajín. Slovensko ani Česka republika medzi tieto krajiny nepatrili a preto sme si mohli tento headset zakúpiť len cez známych v zahraničí, alebo cez Amazon. Známy česky predajca sa už zásobil niekoľkými produktmi VR headsetu.

Oculus Rift bol niekedy v štádiu vývoja. Bol v dvoch testovacích verziách pre vývojárov s označením DK. Na finálnu, teda spotrebiteľskú verziu CV bola pred-objednávka v januári 2016.
Ide o náhlavnú súpravu (headset) s dvomi šošovkami. Samotný headset obsahuje dva samostatné displeje typu OLED s kombinovaným rozlíšením 2160 × 1200 (každý zvlášť má 1080 × 1200) bodov. Neoddeliteľnou súčasťou pohltenia v 3D priestore je tiež dokonalý zvuk. Ten je realizovaný pomocou vstavaných kvalitných slúchadiel. Hlavný rozdiel ale spočíva v tom, že obraz je v prípade VR headsetu v bezprostrednej blízkosti používateľa a v reálnom čase sa zároveň prispôsobuje polohe hlavy. Pokiaľ sa teda používateľ pozrie do strany, zmení sa i jeho zorné pole vo virtuálnom svete.


Alza.sk ponúka Oculus Rift za cenu 740€. Odporúčaná cena po vydaní headsetu bola 699€. Pre príklad pri nákupe v USA cez známych môžete mať headset za 585€.

Zobraziť na Alza.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk