Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Najpredávanejšie hry pre Playstation VR
0

Playstation VR je vonku ešte len mesiac a s predajnými úspechmi sa teda Sony pochopiteľne ešte nejakú dobu chváliť nebude. U samotných hier sú našťastie Japonci trochu zhovorčivejší, a hoci sa stále nejedná o najpresnejšiu čísla, rebríček najpopulárnejších hier v tomto prípade môže veľa prezradiť.

Najpredávanejšou hrou v Severnej Amerike je totiž Job Simulator, ktorý pôvodne vyšiel pre HTC Vive. K flákania sa na fiktívnom pracovisku sú potrebné pohybové ovládače Playstation Move, ktoré však nie sú súčasťou už tak drahého balenie, o to viac je úspech tejto hračky menším prekvapením.

Na popredné priečky sa prebojoval aj Batman: Arkham VR, ktorý dodatočné ovládače nevyžaduje a vraj sa hrá s nimi ale oveľa lepšie ako s klasickým ovládačom. Záujem o Playstation Move teda existuje, čo Sony môže jedine tešiť. Playstation VR má oproti Oculus Rift alebo HTC Vive výhodu v podobe exkluzívnych titulov. Skvelým príkladom sú skôr zmienený Batman alebo Until Dawn, ktoré dokážu prilákať fanúšikov predchádzajúcich dielov. Odhady expertov, že sa do konca roka predá skoro 1,5 milióna headsetov, vďaka tomu vyzerajú celkom sľubne.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk