Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Najpredávanejšie hry pre Playstation VR
0

Playstation VR je vonku ešte len mesiac a s predajnými úspechmi sa teda Sony pochopiteľne ešte nejakú dobu chváliť nebude. U samotných hier sú našťastie Japonci trochu zhovorčivejší, a hoci sa stále nejedná o najpresnejšiu čísla, rebríček najpopulárnejších hier v tomto prípade môže veľa prezradiť.

Najpredávanejšou hrou v Severnej Amerike je totiž Job Simulator, ktorý pôvodne vyšiel pre HTC Vive. K flákania sa na fiktívnom pracovisku sú potrebné pohybové ovládače Playstation Move, ktoré však nie sú súčasťou už tak drahého balenie, o to viac je úspech tejto hračky menším prekvapením.

Na popredné priečky sa prebojoval aj Batman: Arkham VR, ktorý dodatočné ovládače nevyžaduje a vraj sa hrá s nimi ale oveľa lepšie ako s klasickým ovládačom. Záujem o Playstation Move teda existuje, čo Sony môže jedine tešiť. Playstation VR má oproti Oculus Rift alebo HTC Vive výhodu v podobe exkluzívnych titulov. Skvelým príkladom sú skôr zmienený Batman alebo Until Dawn, ktoré dokážu prilákať fanúšikov predchádzajúcich dielov. Odhady expertov, že sa do konca roka predá skoro 1,5 milióna headsetov, vďaka tomu vyzerajú celkom sľubne.


Najpopulárnejšie hry v Európe:

 1. Batman: Arkham VR
 2. PlayStation VR Worlds
 3. Until Dawn: Rush of Blood
 4. Here They Lie
 5. Tumble VR
 6. Job Simulator
 7. Gunjack
 8. Driveclub VR
 9. EVE: Valkyrie
 10. Sports Bar VR

Najpopulárnejšie hry v Severnej Amerike:

 1. Job Simulator
 2. Batman: Arkham VR
 3. Until Dawn: Rush of Blood
 4. PlayStation VR Worlds
 5. Here They Lie
 6. Keep Talking and Nobody Explodes
 7. EVE: Valkyrie
 8. Gunjack
 9. Harmonix Music VR
 10. Sports Bar VR

Zdroj: uploadvr.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk