Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Oculus Room – prepojenie sociálnej siete a VR
0
Detail
Platformy

Samsung Gear VR

Keď pred troma rokmi Facebook odkúpil spoločnosť Oculus za 2 milióny dolárov, mal s virtuálnou realitou viacero plánov. Po poslednej udalosti Oculus Connect 3 spomenul Oculus Home Party,  čo znamená, že môžete s Oculus Rift aplikáciou vytvárať izby ako priestor pre virtuálne stretnutia, kde môžete komunikovať, hrať hry a sledovať videá. Táto aplikácia sa najprv dostala na mobilnú virtuálnu realitu. Ako je už zvykom, je dostupná len pre vlajkové lode spoločnosti Samsung, teda pre VR headset Samsung Gear VR. Oculus Room je aplikácia, ktorá Vám umožní stretávať priateľov na Facebooku vo virtuálnej realite.

15. decembra vydal Oculus pre Gear VR aktualizáciu, ktorá umožňuje stretávanie sa vo VR s priateľmi na Facebooku. Môžete vytvoriť „party“ a preniesť sa do spoločného virtuálneho bytu. V „Oculus izbe“, teda vo virtuálnom priestore máte tri rôzne oblasti. Začínate v Group Applications Launcher, ktorý slúži ako domovská základňa umožňujúca spúšťať rôzne aplikácie VR alebo presúvať sa do iných oblastí v byte.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk