Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Oculus Room – prepojenie sociálnej siete a VR
0
Detail
Platformy

Samsung Gear VR

Keď pred troma rokmi Facebook odkúpil spoločnosť Oculus za 2 milióny dolárov, mal s virtuálnou realitou viacero plánov. Po poslednej udalosti Oculus Connect 3 spomenul Oculus Home Party,  čo znamená, že môžete s Oculus Rift aplikáciou vytvárať izby ako priestor pre virtuálne stretnutia, kde môžete komunikovať, hrať hry a sledovať videá. Táto aplikácia sa najprv dostala na mobilnú virtuálnu realitu. Ako je už zvykom, je dostupná len pre vlajkové lode spoločnosti Samsung, teda pre VR headset Samsung Gear VR. Oculus Room je aplikácia, ktorá Vám umožní stretávať priateľov na Facebooku vo virtuálnej realite.

15. decembra vydal Oculus pre Gear VR aktualizáciu, ktorá umožňuje stretávanie sa vo VR s priateľmi na Facebooku. Môžete vytvoriť „party“ a preniesť sa do spoločného virtuálneho bytu. V „Oculus izbe“, teda vo virtuálnom priestore máte tri rôzne oblasti. Začínate v Group Applications Launcher, ktorý slúži ako domovská základňa umožňujúca spúšťať rôzne aplikácie VR alebo presúvať sa do iných oblastí v byte.


Ako vytvoriť party

TV area s polkruhovým gaučom je prvá oblasť, z ktorej môžete spoločne sledovať veľké virtuálne filmové plátno. Môžete si tu pozrieť vopred vybrané videá alebo vlastné videá či klipy priateľov z Facebooku. Prehrávanie videí pokračuje, aj keď sa presuniete do inej časti bytu, čo umocňuje pocit, že ste v reálnom priestore.

Ďalšia oblasť slúži na četovanie – Chat Area. Na rozdiel od webových a mobilných spoločenských priestorov Facebooku, ktoré sú všeobecne zamerané na text alebo živé video, v Oculus Rooms váš avatar slúži ako „telo“ a  sociálne rozhranie s ostatnými. S avatarom pre Oculus Rift môžete používať virtuálne ruky s použitím ovládačov Oculus Touch, zatiaľ čo v Oculus Rooms na Gear VR máte len avatar hlavy. Obmedzené sú aj možnosti úpravy – avatar je mužský alebo ženský a zmeniť možno pár účesov.

Oculus Room ponúka aj herné možnosti. Games Area zatiaľ ponúka hry Lights, Words a Pairs. Sú to jednoduché hry, no v tejto sekcii upúta aj samotné prostredie či už koberce, nábytok alebo praskajúci oheň v kozube. Pri pohľade cez okno vidíte domy v diaľke.

Oculus Rooms pre Gear VR ponúka zaujímavú skúsenosť ako verzia pre Oculus Rift, hoci funkčnosť je trochu obmedzená. Jedno z obmedzení je, že sa môžete kontaktovať len s ľuďmi, s ktorými ste v spojení na Facebooku. Verzia pre Oculus Rift by mala prísť už čoskoro.

Zdroj : mashable, Oculus Blog

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk