Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift už začiatkom roka 2016
0

Finálna verzia Oculus Riftu napokon vydanie v tomto roku nestihne, no dlho čakať nebudeme.

Spoločnosť Oculus VR na svojom oficiálnom blogu oznámila vydanie spotrebiteľskej verzie svojho headsetu pre virtuálnu realitu. Očakávané zariadenie Oculus Rift sa dostane do predaja v prvom kvartáli budúceho roka.

„Už od úvodných dní Oculusu na Kickstarteri bol Rift formovaný hráčmi, prispievateľmi, vývojármi a entuziastami po celom svete. Dnes môžeme s potešením oznámiť, že Oculus Rift sa začne predávať zákazníkom v prvom štvrťroku 2016, pričom predobjednávky budú spustené ešte do konca tohto roka,“ píše sa na blogu.


Počas vývoja sa dizajn headsetu viackrát menil, finálna verzia bude mať podobu posledného prototypu s názvom Crescent Bay. Ten ponúka vylepšený sledovací systém, podporujúci sedenie aj státie a taktiež disponuje lepšou ergonómiou. Na hlave teda sedí omnoho prirodzenejšie.

Firma má so svojím headsetom veľké plány a tvrdí, že virtuálna realita bude transformovať hry, filmy, komunikáciu a mnoho ďalších odvetví. V najbližších týždňoch priblíži Oculus VR na svojom blogu hardvér, softvér, výstupy a doteraz neohlásené hry, určené špeciálne pre virtuálnu realitu.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk