360 kamery
Pokračovať v čítaní
Ako používať Samsung Gear 360 s takmer všetkými smartfónmi
0

Spoločnosť Samsung je v oblasti virtuálnej reality a 360-stupňových videí veľmi inovačná. V minulom roku okrem Gear VR, okuliarí pre VR určených pre Note 7, predstavila aj Samsung Gear 360. Samsung Gear 360 je kamera umožňujúca zachytávať 360° videá a fotografie. Táto kamera je primárne určená najnovšie vlajkové lode ako sú Galaxy Note 7, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge +, Galaxy Note 5. Pokiaľ ste ale fanúšikom série Note tak ako ja, tak posledný dostupný model pre Európu, ktorý nebol stiahnutý z predaja je Note 4 a Note 4 Edge. Ako teda používať túto kameru so smartfónom, ktorý nie je oficiálne kompatibilný ? To sa dozviete v článku.

Samsung Gear 360 je kamera s veľkosťou 66,7 x 56,2 x 60 mm a váhou 153 g. Na jej vrchu sa nachádza 0,5” PMOLED, 72 x 32 px displej, ktorý ukazuje či je zariadenie pripojené, stav batérie a počet fotografií, ktoré môžete vytvoriť. Fotografie môžete vytvárať s 2x 15 Mpx fotoaparátmi. Natáčanie videí je v Ultra HD kvalite (3840×1920, 30 fps), fotografie 30 Mpx (7776×3888). Kamera má viacero možností pripojenia- Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4+5 GHz, Wi-Fi Direct, NFC, microUSB, microSD (do 128 GB). V jej vnútri môžeme nájsť procesor DRIMe5s, mikrofón, potlačenie šumu vetra, akcelerometer a gyroskop. Je certifikovaná IP53, čo znamená že je chránená proti prachu a vode. Nie je však určená na trvalé ponorenie do vody, ale mierne postriekanie vodou kamera prežije.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk