360 kamery
Pokračovať v čítaní
Ako používať Samsung Gear 360 s takmer všetkými smartfónmi
0

Spoločnosť Samsung je v oblasti virtuálnej reality a 360-stupňových videí veľmi inovačná. V minulom roku okrem Gear VR, okuliarí pre VR určených pre Note 7, predstavila aj Samsung Gear 360. Samsung Gear 360 je kamera umožňujúca zachytávať 360° videá a fotografie. Táto kamera je primárne určená najnovšie vlajkové lode ako sú Galaxy Note 7, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge +, Galaxy Note 5. Pokiaľ ste ale fanúšikom série Note tak ako ja, tak posledný dostupný model pre Európu, ktorý nebol stiahnutý z predaja je Note 4 a Note 4 Edge. Ako teda používať túto kameru so smartfónom, ktorý nie je oficiálne kompatibilný ? To sa dozviete v článku.

Samsung Gear 360 je kamera s veľkosťou 66,7 x 56,2 x 60 mm a váhou 153 g. Na jej vrchu sa nachádza 0,5” PMOLED, 72 x 32 px displej, ktorý ukazuje či je zariadenie pripojené, stav batérie a počet fotografií, ktoré môžete vytvoriť. Fotografie môžete vytvárať s 2x 15 Mpx fotoaparátmi. Natáčanie videí je v Ultra HD kvalite (3840×1920, 30 fps), fotografie 30 Mpx (7776×3888). Kamera má viacero možností pripojenia- Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4+5 GHz, Wi-Fi Direct, NFC, microUSB, microSD (do 128 GB). V jej vnútri môžeme nájsť procesor DRIMe5s, mikrofón, potlačenie šumu vetra, akcelerometer a gyroskop. Je certifikovaná IP53, čo znamená že je chránená proti prachu a vode. Nie je však určená na trvalé ponorenie do vody, ale mierne postriekanie vodou kamera prežije.


S kamerou Samsung Gear 360 sa môžete spárovať cez NFC alebo Bluetooth. Fotografie a videá sa ukladajú na SD kartu. Prečo teda Samsung neumožnil nahrávať videá a vytvárať 360-stupňové fotografie pre iné smartfóny ? Neviem, pravdepodobne preto, že nemôže zaručiť, že to pôjde s každým iným smartfónom. Pokiaľ by ste však túto kameru chceli pre svoj LG, HTC, Sony, Xiaomi, alebo iný Samsung smartfón, môžete skúsiť neoficiálnu metódu.

S kamerou Gear 360 môžete vytvárať obrázky a videá, ktoré si môžete neskôr pozrieť vo virtuálnej realite

Samsung Gear 360 Manager

Aplikácia Samsung Gear 360 Manager, ktorá je dostupná v Obchode Play Vám umožňuje užívať si obsah Gear 360 na smartfóne. Umožňuje:

  • Pripojenie a odpojenie systému Gear 360
  • Vzdialené snímanie a zobrazenie ukážky nahrávok
  • Prezeranie obsahu a jeho ukladanie do smartfónu
  • Zdieľanie obsahu na sociálnych sieťach
  • Kontrola stavu a nastavení Gear 360
  • Synchronizácia hodín a údajov GPS
  • Kompatibilita s VR okuliarmi Gear VR

Použitie Samsung Gear 360 s „nekompatibilnými“ smartfónmi

XDA fórum je plné zaujímavých modifikácií systému Android alebo niektorých aplikácií. Môžete tam nájsť množstvo Samsung aplikácií, ktoré sú zmenené a môžete ich používať na smartfónoch, pre ktoré aplikácia nebola určená. Častokrát tam možno nájsť softvérové aplikácie, ktoré sú určené pre vlajkové lode s upravením pre nižšie modely. Taktiež tam môžete nájsť Samsung Gear 360 Manager, určený aj pre „nekompatibilné“ smartfóny.

Táto aplikácia ale nemusí fungovať pre každý smartfón, ak ale spĺňa tieto dve podmienky, nemal by byť problém :
1.) Musíte mať Android 5.0 alebo vyšší
2.) Musíte mať nainštalovaný Samsung Accessory Service z Obchod Play (Sú pred-inštalované na väčšine Samsung zariadení )
Stiahnuť 2k verziu
Stiahnuť 4k verziu

Po nainštalovaní už len stačí prepojiť s bluetooth, vložiť SD kartu a vytvárať fotografie.

Odporúčam si túto kameru vyskúšať s vašim smartfónom, pre uistenie sa, že funguje všetko ako má. Kameru si môžete vyskúšať a zakúpiť v obchode AlphaPort, obchodom s virtuálnou realitou, robotmi, konzolami a ďalšími doplnkami za cenu 339€.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk