Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus začal predávať náhradné slúchadlá a ďalšie doplnky
0

Oculus Rift prišiel s radom nadštandardných doplnkov takmer rok po štarte, konkretne na Oculus Connect 3. Používateľom Oculus Riftu sa ale mohlo stať, že sa niečo poškodilo alebo stratilo. Oculus tentokrát začal predávať aj samostatné časti, bez toho aby ste si museli kúpiť nový Oculus Rift. Taktiež pridal niekoľko nových príslušenstiev, ktoré si môžete zakúpiť z oficiálnej stránky.

Oculus pridal sadu nových doplnkov k dispozícii pre zakúpenie na svojej internetovej stránke. Môžete na nej nájsť náhradne slúchadlo, či ďalší senzor pre priestorovú VR. Medzi ďalšími položkami, nájdeme jednoduchý ovládač Oculus Remote za 27,19 €, alebo 4 metre dlhý kábel k VR headsetu Oculus Rift za 45.94 €. Ale aj náhradu tvárového obloženia na 27,19 EUR, a dokonca aj náhrady pre slúchadlá na uší namontované na prístroji 36,57 €. Žiadna z týchto cien ale zahŕňa prepravu.


Skvelá správa pre majiteľov VR headsetu Oculus Rift, ktorý bývajú vo vybraných krajinách, do ktorých Oculus zasiela. Austrália, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Kanada, Nemecko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Španielsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Veľká Británia, USA. Zlomený kus alebo náhradné obloženie určené pre tvár, na ktorom sa už nahromadilo veľa mastnoty môže vybaviť v priebehu niekoľkých dní.

Tretí senzor pre 360-stupňovú priestorovú VR môžete nájsť za 74€.

Konkurent, HTC Vive, otvoril svoj vlastný obchod s doplnkami už v minulom roku, a dokonca umožňuje zákazníkom vyzdvihnúť náhradné diely. Náhradné časti pre Touch zatiaľ nie sú uvedené v obchode, ale časom možno prídu. Tiež si nemožno zakúpiť náhradný Xbox ovládač, ale na druhú stranu, môžete ich nájsť skoro všade.

Zdroj : UploadVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk