HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Vive X je 100-miliónový program od HTC pre podporu vývojárov VR obsahu
0

Virtuálna realita zažíva v poslednej dobe rýchly rast. Aj keď je v predaji približne len mesiac, stále viac a viac nových hráčov vstupuje na tento horúci trh. Všimli si to aj vývojári, ktorí si chcú tiež ukrojiť z koláča.

Ako už iste viete, virtuálna realita je pomerne nový trend a pre každú novú platformu je na začiatku dôležitý dostatok VR obsahu. Avšak vývoj môže byť náročný, či už na financie, čas alebo schopnosti. A tieto problémy sa snaží taiwanská spoločnosť HTC vyriešiť svojím novým programom Vive X.

HTC sa podarilo pre tento projekt vyzbierať vysokú čiastku 100 miliónov dolárov. Program Vive X poskytne vývojárom podporu v odoborných znalostiach, finančnej investícii, mentorshipe, vzdelávaní, networkingu a samozrejme v službách podpory.


htc-vive-x

CEO HTC Cher Wang hovorí: “Sme veľmi nadšení zhromažďovaním tých najlepších a najkreatívnejších mozgov, ktoré sa pripoja do programu Vive X. Virtuálna realita mení svet, ale aby to robila efektívne, potrebuje zdravý ekosystém, vďaka ktorému môže expandovať na masový trh. Prostredníctvom HTC Vive sa tešíme, že umožníme talentom z celého sveta vytvoriť zaujímavý a kvalitný obsah a pomôžeme tak formovať budúcnosť tohto odvetvia.”

Prihlásiť sa môžete na oficiálnej stránke HTC Vive. Stačí len zadať informácie o svojej firme a VR projekte, na ktorom pracujete. Avšak slovenskí, resp. európski vývojári majú zatiaľ smolu. Vive X je dostupný len v troch mestách a to sú Peking, Taipei a San Francisco. Ďalšie mestá pribudnú neskôr.

Program Vive X bude oficiálne spustený v máji v Pekingu.

Zdroj : Androidportal.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk